Koszula z krótkim rękawem – modny wybór na lato

koszula z krótkim rękawem

W naszym kraju każda pora roku charakteryzuje się zupełnie inną aurą i klimatem, stąd też garderoba musi być odpowiednio obszerna. Jeśli chodzi o górną część ciała, to opcji do wyboru jest sporo. Od t-shirtów, przez koszulki bez rękawów, po koszule. Nie da się jednak ukryć, że klasyczna koszula z długimi rękawami to kiepski pomysł, kiedy żar leje się z nieba.

Jakie jest lato w Polsce, każdy wie. Czasami jest chłodno i deszczowo, ale czasami temperatury są tak wysokie, że jakakolwiek warstwa odzieży staje się problematyczna. Rozwiązanie? Modna koszula z krótkim rękawem. To przewiewna i wygodna alternatywa dla zwykłego t-shirtu, która dobrze sprawdzi się zarówno przy poważniejszych okazjach, jak i w codziennym życiu.

Koszule z krótkim rękawem, czyli dla każdego coś dobrego

Niewielka część mężczyzn może nawet nie zastanawiać się nad zakupem koszuli z krótkim rękawem, uważając ten typ odzieży za staroświecki. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna – koszula z krótkim rękawem jest obecnie jak najbardziej na topie (i to w praktycznie każdej grupie wiekowej). Wynika to nie tylko ze wspomnianego już dużego komfortu z nią związanego, ale także z aspektów wizualnych.

Luźna, długa koszula z egzotycznym motywem będzie doskonale wyglądała podczas spotkania na plaży czy grilla ze znajomymi. Z kolei wysokiej jakości koszulę z krótkim rękawem (np. ze stójką), w odcieniach bieli, beżu czy niebieskiego, można z powodzeniem założyć nawet na ważną uroczystość.

Co ważne, koszule tego typu również występują w wersjach slim fit, tak więc zwolennicy bardziej dopasowanych ubrań powinni bez problemu znaleźć coś dla siebie. Ogółem tak, jak wśród koszul z długim rękawem, tak i przy koszulach z krótkim rękawem, panuje duża różnorodność. Nie tylko w zakresie krojów, kolorów i wzorów, ale też materiałów, rozmiarów, kołnierzyków, guzików, obecności kieszeni (lub jej braku) i wszystkich innych kwestii.

O czym pamiętać, zakładając koszulę z krótkim rękawem?

Koszulę z krótkim rękawem zasadniczo można nosić z krawatem i marynarką, aczkolwiek biorąc pod uwagę, że mówimy tu o wydarzeniach letnich, z krawata zazwyczaj się rezygnuje. W przypadku koszul ze stójką tym bardziej z oczywistych względów nie ma możliwości ich założenia.

Niektórzy noszą takie koszule z długimi spodniami, ale to nie jedyna opcja. W przypadku bardziej casualowych modeli wielu mężczyzn paruje je ze szortami, a jeśli chodzi o nieco bardziej formalne kreacje, to dobrą opcją mogą być na przykład krótkie chinosy. W ten sposób tym bardziej można zapewnić sobie komfort przy wysokich temperaturach.

Dodaj komentarz