Ładowarki do dronów – niezbędnik pilota

ładowarka do dronów

Ładowarki do dronów to niezbędne akcesorium dla każdego pilota drona (https://znowodronach.pl/). Nie są one takie same jak ładowarki do telefonów czy innych urządzeń. Są to bardziej zaawansowane urządzenia. Pozwalają na ładowanie kilku baterii i innych urządzeń jak kontroler czy tablet jednocześnie. Większość z tych ładowarek posiada wiele wyjść, które podłączamy do elementów potrzebujących zasilania. W jednym czasie możemy naładować cały zestaw, który pozwala nam na latanie dronem. Szczególnym rodzajem ładowarki do drona jest taka, którą możemy wykorzystać w samochodzie, podłączając do… gniazda zapalniczki samochodowej. Ten, kto ze swoim dronem często wybiera się w teren, wie, że jest to bardzo przydatna funkcja.

Tego typu urządzenie może być stosowane zarówno do modeli Mavic Pro i Phantom 4, ale także do wielu innych. Ładowarki te różnią się od siebie ilością wyjść oraz prądem ładowania, jaki oferują. Niektóre mają maksymalne natężenie prądu 2A, podczas gdy inne nawet do 5A na każde wyjście. Która ładowarka będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb? Cóż, zależy to od tego, jakie podzespoły chcemy ładować jednocześnie, jak szybko muszą się one ładować, a także czy potrzebujemy ładowarki, która oprócz gniazdka elektrycznego może być zasilana z akumulatora samochodowego (ta funkcja jest przydatna zwłaszcza, jeśli spędzamy dużo czasu w trasie i mamy w danym momencie dość złożony projekt do zrealizowania).

Najlepsza ładowarka do drona

Wybór ładowarki do drona, która będzie kompatybilna z naszym sprzętem i jego parametrami technicznymi jest najważniejszy. W naszym sklepie, przy każdej ładowarce, informujemy o kompatybilności z różnymi typami dronów. Dzięki temu dokonacie Państwo właściwego wyboru. Ważny jest również czas ładowania, który powinien być jak najkrótszy. Powinien on dostarczać wymaganą ilość energii w jak najkrótszym czasie. Mówimy tu o godzinie dla wszystkich baterii i komponentów.

Czas ładowania. Jak wspomnieliśmy wcześniej, standardowy czas ładowania wynosi jedną godzinę. Możemy również znaleźć znacznie szybsze ładowarki, ale wielokrotnie są one droższe, a dostarczana energia nie zawsze jest lepsza niż w tańszych modelach.

Mobilność. Jeśli zamierzamy często przemieszczać się z naszym dronem i musimy osobno transportować jego baterię i ładowarkę, warto wybrać model kompaktowy i lekki.

Rodzaj złącza. Obecnie, na rynku dostępne są różne rodzaje złącz (USB typu C, Lightning, mini USB, micro USB…) i choć w większości przypadków kable znajdują się w zestawie z urządzeniem, należy upewnić się, że baterie są z nimi kompatybilne.

Funkcje bezpieczeństwa. Ładowanie baterii do drona może być niebezpieczne, jeśli nie zachowamy środków ostrożności lub użyjemy niekompatybilnej, lub wadliwej ładowarki. Dlatego ważne jest, aby nasza ładowarka posiadała zabezpieczenia przed zwarciem i przeciążeniem lub przegrzaniem.

Dodaj komentarz