Polska – czy to dobry kierunek na wakacje?

“Wakacje” – już sam dźwięk tego słowa sprawia, że człowiek nastraja się pozytywnie. W końcu można pomyśleć o chwilowym relaksie i odpoczynku. Wiele osób bierze pod uwagę podróże zagraniczne. To fakt, Europa i inne kierunki mogą stać się nie lada pokusą. Czy to oznacza, że w Polsce nie ma miejsc, które można odwiedzić? Oczywiście, że nie! Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Oto kilka ciekawych przykładów.

Trójmiasto na wakacje

Trzy miasta, które znajdują się w bliskiej odległości od siebie – Gdańsk, Gdynia i Sopot. W jednym mieście można znaleźć nocleg, a dwa pozostałe zwiedzić przy okazji. W Gdańsku dużo się dzieje. W szczególności, jeżeli mowa o przełomie lipca i sierpnia, kiedy to każdego roku urządzany jest Jarmark Dominikański już prawie od 800 lat. Na mieszkańców czekają liczne imprezy oraz dodatkowe atrakcje, które są w stanie sprawić, że przebywanie w tej części Polski sprawi nie lada przyjemność. Nie można także zapomnieć o tym, że Trójmiasto to także długa linia brzegowa z licznymi plażami, które w okresie letnim są strzeżone. W Gdańsku i Gdyni znaleźć można wiele zabytków, jakie związane są z ważnymi faktami historycznymi dla Polski.

Mazury na wakacje

Jeżeli ktoś jednak nie lubi Morza Bałtyckiego, ponieważ tamtejsze plaże są dla niego za mocno zatłoczone, to może postawić na Mazury. I tutaj nie brakuje akwenów wodnych, a do tego można liczyć na nieco spokojniejsze plaże. Kraina Tysiąca Jezior jest dobra na każdą porę roku. Wśród najlepszych miast, gdzie faktycznie warto wybrać się na wakacje, można wymienić Olsztyn. Nazywane jest również miastem 16 jezior. Z tym miastem ściśle związany jest najsłynniejszy polski astronom – Mikołaj Kopernik. Mrągowo słynie z pikniku country, ale to także miasto, gdzie czeka szereh atrakcji, m.in. Muzeum Sprzętu Wojskowego, Wyrzeźbione Miasto, Źródełko Miłości, Góra 4 Wiatrów, Wieża Bismarcka, Ogrody Pokazowe z Motylarni. Giżycko, Ruciane-Nida, Iława – to kolejne trzy miasta, których na Mazurach nie sposób pominąć.

A może w góry?

Wakacje w górach można spędzać przez cały rok. Tych w Polsce nie brakuje. Można mieć nie lada dylemat, ponieważ Bieszczady, Karpaty i Tatry stanowią nie lada pokusę, której ciężko się oprzeć. Wspaniałe jezioro nad Soliną, Karpacz i Szklarska, Zakopane, Biały Dunajec – wymieniać można bez końca. Wbrew pozorom, góry nie są tylko dla tych osób, które kochają się wspinać do góry. Można po nich spacerować w linii prostej, dzięki czemu nikt nie będzie musiał obawiać się sporej zadyszki. Górskie powietrze (morskie także!) ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka, więc tym bardziej trzeba korzystać z takiej okazji.

Jak więc widać, w Polsce nie brakuje miejsc, gdzie można zaplanować wspólne i udane wakacje.

Dodaj komentarz