Jak poznać kogoś przez Internet?

Budowanie znajomości przez Internet

Współczesne portale internetowe to świetna okazja do poznania kogoś nowego. Taka forma zawieranie znajomości jeszcze do niedawna uchodziła za nieco egotyczną wśród Polaków. Wynikało to przede wszystkim ze stereotypowego myślenia odnośnie zawierania w ten sposób znajomości. Znacząca część osób jeszcze kilka lat temu uważała, że poznanie kogoś przez Internet jest niejako próbą desperacji. Natomiast sama znajomość nie może być w żaden sposób wartościująca, ani tym bardziej ciekawa.

Od czego zacząć?

Wbrew pozorom zawieranie znajomości w sposób tradycyjny (twarzą w twarz) nie każdemu przychodzi z łatwością. Zagadanie na ulicy, przystanku autobusowym, w sklepie czy parku jest dość trudne. Zwłaszcza jeżeli nie należymy do odważnych i przebojowych osób. To właśnie dlatego niektórzy z nas preferują nieco bardziej wycofane utrzymywanie kontaktów. Nie zmusza nas ono do bezpośredniej rozmowy z drugą osobą. To takiego grona należą najczęściej osoby nieśmiałe oraz wstydliwe. Alternatywą do zawierania nowych znajomości dla takich osób jest zatem Internet.

W przypadku chęci poznania drugiej osoby przez Internet, już na początku należy jasko określić swoje cele. Zastanów się czego tak właściwie oczekujesz. Szukasz przyjaciela? Chwilowego rozmówcy? Czy może kogoś bardziej na stałe – jako partnera do związku? Takie jasne sprecyzowanie swoich pragnień pomoże Ci dobrać odpowiednie miejsce, w którym znajdziesz to, czego szukasz. Po wybraniu odpowiedniego serwisu społecznego – zarejestruj się na nim https://www.boonga.pl/dodaj-ogloszenie/.

Zainteresuj drugą osobę

Większość portali tego typu daje możliwość wypełnienia krótkiej ankiety o Tobie. Dzięki temu pozostali użytkownicy serwisu randkowego, mają możliwość bliższego poznania Twojej osoby. Najczęściej w takich miejscach podaje się swoje podstawowe dane, takie jak: wiek, wzrost, zainteresowania/hobby itp. Aby zainteresować sobą drugą osobę zadbaj o to, aby informacje były przedstawione w ciekawy i oryginalny sposób. Dzięki temu inni łatwiej Ciebie zapamiętają.

Jeśli inny użytkownik Ciebie zainteresuje – to nie bój się zrobić tego pierwszego kroku. Prowadź miłą, ale nie nachalną konwersację. Postaraj się przy tym utrzymać kontakt, w taki sposób, aby nowa znajomość powoli rozkwitała.  Pamiętaj przy tym, aby być po prostu sobą i nie udawać kogoś kim nie jesteś. Jeżeli natomiast któraś ze stron nie czuje się gotowa na spotkanie – to nie naciskaj. Warto jest pokazać, że szanujesz daną osobę i zależy Ci na jej komforcie psychicznym. Dzięki temu zbudujesz trwałą i szczerą relację, która nie będzie tylko chwilową odskocznią od codzienności.

Dodaj komentarz