Jak wybrać pióro kulkowe?

Jak wybrać pióro kulkowe

Pióra kulkowe już od dłuższego czasu cieszą się uznaniem na rynku. Przez wiele osób są uznawane za kompromis między piórem a długopisem. Różnice pomiędzy piórem kulkowym i wiecznym wiążą się ze sposobem nakładania tuszu. Jak wybrać pióro kulkowe? O czym pamiętać?

Pióro kulkowe

Pióro kulkowe to specyficzny rodzaj pióra, gdzie działanie podobne jest do długopisu. W tym przypadku także wykorzystywane jest mechanizm kulkowy. Przedmiot możemy napełniać dzięki nabojom lub specjalnej pompce. Okazuje się, że takim piórem piszę się znacznie łatwiej niż piórem wiecznym. Coraz częściej po kulkowe modele pióra sięgają dzieci, co pozwala im rozpocząć przygodę z pisaniem.

Jak wybrać pióro kulkowe?

Podczas doboru pióra kulkowego weźmy pod uwagę swoje oczekiwania i sposób pisania. Łatwiejsze napełnianie zapewnią nam naboje, przy czym zapobiegniemy także ryzyku wylania się atramentu. Profilowane uchwyty znacznie ułatwią naukę pisania takim piórem. Dobrą opcją jest sztywna stalówka, która odznacza się trwałością. Jeśli zależy nam na wygodzie, kulkowe pióro z pewnością spełni nasze wymogi, gdyż pisze się nim prawie tak samo, jak długopisem. W przypadku doboru pióra na prezent ciekawą opcją jest skorzystanie z graweru.

Jaki model dobrać?

Wśród najpopularniejszych producentów piór kulkowych wyróżnia się:

  • Cerruti – to model dla miłośników klasyki. Kolorystyka bazuje na srebrze, złocie i matowej czerni, dlatego na uznanie zasługuje klasyczna elegancja. Najczęściej pióra zasilane są wkładem, dlatego nie ma mowy o rozlaniu się tuszu.
  • Sheaffer – cechuje się charakterystycznymi wykończeniami. Plusem jest rozbieżność cenowa, wśród której każdy znajdzie coś dla siebie. Motywem są tutaj niklowane elementy, a wysoka jakość to spora zaleta.
  • Parker – stanowią połączenie elegancji z unikalną kolorystyką. Pióra kulkowe tej marki wybierają osoby, które cenią ekstrawagancję.
  • Waterman – w tym przypadku mamy do czynienia ze stonowanym charakterem. Za pióro nie zapłacimy dużo, a szara i czarna kolorystyka jest znakiem rozpoznawczym marki.

Dodaj komentarz