Organizowanie wesela – o czym należy pamiętać?

Organizowanie wesela

Ślub i wesele to dla każdych nowożeńców duża dawka stresu. Mnogość aktywności, zapraszanie gości i ważne decyzje, które należy podjąć, może przytłoczyć. Najważniejsze jest przygotowanie planu, budżetu i skuteczna realizacja krok po kroku. O czym warto pamiętać w natłoku wydarzeń?

Wiosna, lato czy jesień?

Wydaje się być oczywistym ustalenie terminu, jednak większość młodych par nie jest świadomych, że odpowiednia data nie łączy się tylko z ładną pogodą i słonecznym dniem. Dzień, który zostanie finalnie wytypowany, musi być dopasowany do terminarza:

  • sali weselnej czy restauracji,
  • urzędu bądź kościoła,
  • orkiestry lub DJ,
  • fotografa.

Istotną sprawą jest wybranie kilku typów i osobista rozmowa w celu przedstawienia swoich potrzeb i oczekiwań. Na tej bazie będzie można następnie planować kolejne etapy.

Miejsce i motyw przewodni

Od kilku lat wiodący trend wskazuje na rosnącą popularność wyboru motywu przewodniego wesela. Jedną z opcji jest przygotowanie przyjęcia w klimacie folku w otoczeniu pięknej, polskiej wsi. Bliskość natury w połączeniu z luźnym klimatem, na pewno spotka się z zainteresowaniem wielu zaproszonych gości. Warto obejrzeć kilka sal weselnych i zapytać o szczegóły osoby kierujące obiektem. Organizowanie wesel to ich chleb powszedni, dlatego możemy liczyć na fachowe wsparcie i praktyczne rady.

Tak ważne drobiazgi

W całym tym gąszczu rezerwacji terminów i podejmowania decyzji konieczne jest, aby pamiętać o detalach takich jak:

  • dedykowane zaproszenia,
  • przemyślane upominki dla gości,
  • personalizowane winietki i oznaczenia stołów,
  • księga gości z możliwością pozostawienia własnoręcznie wypisanych życzeń.

Na pierwszy rzut oka to błahostki, jednak w ostatecznym rozliczeniu to właśnie one nadają odpowiedni ton całej uroczystości.

Wsparcie specjalisty

Organizowanie wesel wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Nie zawsze nowożeńcy są w stanie pamiętać o wszystkim, a dodatkowo poszukiwać inspiracji, by zaskoczyć wszystkich w tym dniu. Czasem świadkowa jest tą osobą, która odciąży nas z części obowiązków. W sytuacji, kiedy potrzebujemy profesjonalnego wsparcia, warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego. To osoba posiadająca szeroką wiedzę i praktykę w temacie. Z łatwością sporządzi dla nas wymagane podsumowanie i przypilnuje wszelkich drobiazgów.

Dzień ślubu i wesela to piękne chwile, które warto zapamiętać na całe życie. Obmyślona odpowiednio wcześniej strategia, pozwoli ze spokojną głową cieszyć się tym wyjątkowym dniem. Nie bierzmy sobie za dużo na barki. Oddelegujmy część decyzji na innych, dzięki czemu będziemy mogli skupić się na sobie.

Dodaj komentarz