Płatności na wakacjach

Czas na odpoczynek

Każdy z nas wybierając się na wakacje marzy o odpoczynku i relaksie. Zwiedzamy wiele miejsc, kupujemy pamiątki czy udajemy się do pobliskich restauracji, aby nie marnować czasu siedząc w kuchni i gotując obiad. Podekscytowani i zadowoleni z wolnego czasu jesteśmy bardziej podatni na wydawanie większych sum pieniędzy i korzystanie z wszelkich dostępnych atrakcji. Nie tylko jesteśmy skłonni do wydawania wyższych kwot, ale też nie zastanawiamy się za bardzo nad wartością poczynionych wydatków i swoimi rzeczywistymi potrzebami. Ponadto prawie wcale nie zwracamy uwagi na metodę płatności, a jest niezwykle ważne.

Pieniądze w kieszeni?

Wybierając się na urlop większość turystów zabiera ze sobą gotówkę. Oczywiście nadal istnieją miejsca, w których bez niej nie sfinalizuje się transakcji, ale należy również pamiętać o tym, że coraz więcej miejsc jest zaopatrzonych w terminale i oferują one płatności kartą. Nie dość, że jest to dużo szybszy i wygodniejszy sposób, bo nie musisz tracić cennego wakacyjnego czasu na odliczanie potrzebnych kwot i wydanie reszty przez kasjerkę, to dodatkowo nasze pieniądze są bezpieczniejsze na koncie niż w portfelu.

Płatności na wakacjach

Nie należy jednak pozbywać się gotówki całkowicie, ponieważ nadal nie wszędzie zrealizujemy płatność kartą, ale możemy zabrać ze sobą mniejszą kwotę „na wszelki wypadek”, a resztę pozostawić na koncie i tam, gdzie to możliwe wykonywać szybsze operacje. W zatłoczonych przez turystów miejscach nie trudno o kradzieże torebek czy portfeli. Sami turyści również mogą być roztargnieni i po prostu zostawić gdzieś portfel lub go zgubić. Dzięki temu, że część pieniędzy pozostała na koncie masz pewność, że twoje oszczędności nie dostaną się w niepowołane ręce, ponieważ każda karta jest zabezpieczona kodem PIN. W przypadku płatności zbliżeniowych sprawa trochę się komplikuje, ponieważ każdy może zapłacić twoją kartą do określonej kwoty bez jego wpisywania. Jednak i na to jest sposób, bo wystarczy wykonać jeden telefon do banku i zgłosić kradzież lub zagubienie karty, a wtedy zostanie ona szybko zablokowana i nie będzie możliwe wykonywanie transakcji przy jej użyciu.

Zabierając ze sobą wszystkie pieniądze w gotówce ryzykujesz bardzo dużo – nie tylko utratę oszczędności, ale też niepotrzebne na wakacjach nerwy związane z taka sytuacją. A przecież wakacje mają cię odprężyć i zrelaksować, prawda? Aby uniknąć niemiłych sytuacji i negatywnych emocji bądź ostrożny i zabezpiecz siebie i swoje pieniądze przed nieuczciwymi ludźmi, aby w spokoju cieszyć się wolnym czasem.

2 thoughts on “Płatności na wakacjach

Dodaj komentarz