Wycieczki do Londynu

Londyn to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast świata, międzynarodowa stolica kultury i mody, posiadająca niesamowitą historię i niezliczone miejsca, które trzeba zobaczyć. Wycieczka do Londynu to świetna propozycja dla ludzi w każdym wieku. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób przygotować się do podróży i co zobaczyć na miejscu.

Wycieczka do Londynu – o czym pamiętać przed wyjazdem?

Wielka Brytania nadal pozostaje częścią Unii Europejskiej, zatem na jej teren wciąż wjechać możemy posiadając dowód osobisty. Co jednak ważne, warto mieć przy sobie drugi dokument tożsamości – najlepiej paszport, ale może to być również prawo jazdy.

Urlop w Londynie wiązać może się też z bardziej szczegółową, wzmożoną kontrolą na lotnisku lub przy wjeździe do kraju – celnik będzie uważnie przyglądał się naszym dokumentom, może również zapytać, w jakim celu udajemy się do Wielkiej Brytanii. Nie należy się tych rozmów obawiać, są to rutynowe pytania. Przed wyjazdem z Polski należy się też upewnić, czy nasz dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy są ważne jeszcze co najmniej kolejne pół roku.

Wakacje w Londynie – samochodem czy samolotem?

Oferta linii lotniczych – zarówno rejsowych, jak i tanich – jest tak bogata, że na urlop w Londynie najwygodniej udać się właśnie samolotem. Bilety lotnicze do Londynu nie należą do drogich, a bookując je odpowiednio wcześnie, jesteśmy w stanie upolować niezłą okazję. Jeszcze taniej będzie, jeżeli weźmiemy ze sobą tylko bagaż podręczny – co, jeżeli w naszych planach jest krótka wycieczka do Londynu, jest całkowicie wykonalne. Tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair i Wizzair, organizują loty z Polski do Londynu łącznie kilkadziesiąt razy w tygodniu, z miast takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław czy Gdańsk, ale także Łódź, Lublin, Bydgoszcz, Szczecin oraz Rzeszów.

Rozważyć można również podróż do Londynu samochodem, trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż trwać będzie ona około 20 godzin – i to przy założeniu, że przeprawa promowa pójdzie szybko. Alternatywą są np. wspólne przejazdy typu Bla Bla Car czy Carpooling, których oferta jest bardzo bogata ze względu na dużą ilość Polaków mieszkających i pracujących na Wyspach. Mając w planach wakacje w Londynie zastanowić możemy się również nad podróżą autokarem, jednak w większości przypadków będzie to dużo droższe, niż bilety lotnicze.

Wycieczki do Londynu

Wycieczka do Londynu – co zwiedzić?

Atrakcje Londynu są tak zróżnicowane i bogate, że naprawdę każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Już sama architektura miasta jest tak wyjątkowa, że można byłoby spędzić kilka dni na samych spacerach, odwiedzając liczne parki, fontanny i tereny zielone.

Wycieczka do Londynu nie byłaby oczywiście kompletna, gdybyśmy nie wybrali się pod Pałac Buckingham, siedzibę królowej Elżbiety II. Wiodą do niego przepiękne Green Park i St. James Park, w których pikniki urządzane są od wczesnej wiosny do później jesieni. Niedaleko znajduje się także słynna Oxford Street, ulica handlowa z wieloletnimi tradycjami, a także Piccadilly Circus, Prince of Wales Theatre, artystyczna dzielnica Soho oraz Marble Arch.

Nie możemy także zapomnieć o Big Benie, gmachu parlamentu oraz katedrze Westminsterskiej, a także słynnym więzieniu Tower.

Urlop w Londynie to jednak nie tylko zabytki, ale i dobra rozrywka: zacząć możemy od znanego na całym świecie London Eye, gigantycznego diabelskiego młyna, z którego gondol roztacza się niesamowity widok na okolicę. Dopełnieniem będzie rejs po Tamizie na jednym z licznych statków.

To jednak nie koniec atrakcji, które powinniśmy wziąć pod uwagę, planując wakacje w Londynie. Stolica Wielkiej Brytanii to też liczne muzea i wystawy, na których większość wejdziemy za darmo. Najbardziej znanym i obleganym jest oczywiście Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, odwiedzane rokrocznie przez miliony turystów z całego świata. Od zwiedzania odstraszać mogą niezależne od pory roku kolejki, ale spokojnie: przesuwa się ona bardzo szybko, do środka wejdziemy najpóźniej w ciągu kilkunastu minut.

Z pewnością zobaczyć trzeba również zoo w Londynie, jedną z największych tego typu placówek na świecie. Na jej zwiedzanie zarezerwować musicie sobie cały dzień oraz bardzo wygodne buty. Na wybiegach zoo w Londynie zobaczycie m.in. pingwiny, lwy, hieny, hipopotamy, żyrafy, niedźwiedzie oraz leniwce, goryle, surykatki czy mrówkojady. Wrażenie robią również sklepy z pamiątkami – na terenie ogrodu jest ich kilka.

Dodaj komentarz