Pory roku na Bali

Pory roku w Polsce

Wielu z nas aby lepiej coś zobrazować posługuje się porównaniami. Jednak czy w jakiś sposób możemy porównać pory roku na Bali do pór roku występujących w Polsce? Przeczytajcie co mamy do powiedzenia, a z pewnością się tego dowiecie. Pory roku w naszym kraju to wiosna, lato, jesień, zima. W zależności od pory roku występują zróżnicowane temperatury, opady w tym burze, wiatry, często świeci słońce, rzadko wychodzi słońce itd. Możemy spotkać się także z opiniami, że pory roku coraz bardziej się zacierają.  Jednakże trzymajmy się oficjalnego podziału. Co do zasady np. latem powinno być bardzo ciepło i słonecznie. Jednakże doskonale wiemy, że od kilku już lat, lato nie jest jednoznaczne z upałami i ładną pogodą. Z tego względu coraz częściej zaczynamy szukać poza granicami naszego kraju i decydujemy się na wypoczynek w miejscach, gdzie będziemy mieli pewność, że pogoda nas nie zawiedzie. Nasz wybór coraz częściej pada właśnie na wyspę Bali.

Pory roku na Bali

Wyspa Bali to malownicze miejsce, gdzie cudownie spędzą czas zarówno amatorzy zwiedzania i wycieczek w nieznane, jak i miłośnicy błogiego lenistwa i kąpieli słonecznych. Pogoda na Bali sprzyja odwiedzinom przez cały, okrągły rok. Niezależnie od miesiąca temperatury powietrza wahają się w okolicach 30 stopni Celsjusza. Więc niezależnie od tego kiedy zdecydujemy się wybrać w te rejony, możemy liczyć na dużo słońca. Czy więc pogodę na Bali możemy porównać do dobrze nam znanej pogody w kraju? Naszym zdaniem nie. Przede wszystkim nie możemy mówić, że mamy tu do czynienia z porami roku, a jedynie porą deszczową i porą suchą.

Pora deszczowa

Pora deszczowa występuje w okresie od października do kwietnia. Jednak nie jest tak strasznie jak może sugerować nazwa. Ta pora roku na Bali charakteryzuje się zwiększoną liczbą opadów, jednakże nie są one tak uciążliwe jak mogło by się wydawać. Występujące tam opady charakteryzują się tym, że są gwałtowne ale i krótkotrwałe. Po godzinie ulewnego deszczu znowu możemy cieszyć się pełnym słońcem. Co więcej amatorom wycieczek, odkrywania nieznanych miejsc i codziennego zwiedzania, poleca się właśnie wybór pory deszczowej na odbycie swojej podróży.

Pora sucha

Pozostała część roku, czyli okres od maja do września, to czas pory suchej. Wybierając się o tej porze roku na Bali należy wyposażyć się w dobre filtry UV oraz nakrycia głowy. Bez tego nie radzimy oddawać się kąpielom słonecznym. Każdy dzień to bowiem gwarancja wysokich temperatur i dużej ilości słońca. Czyli wszystko czego potrzebują miłośnicy kąpieli słonecznych i relaksu na pięknych plażach.

 

Dodaj komentarz