Wakacyjny rejs

Aktywny wypoczynek

Wakacje kojarzą nam się najczęściej z wypoczynkiem nad morzem lub w górach. Zarówno opalanie się na plaży jak i pokonywanie szlaków górskich są atrakcyjne. Wszystko zależy od naszych preferencji. Jednak niektórzy z nas pragną czegoś innego. Jeśli chcesz spędzić wakacje pełne emocji i swobody świetnym rozwiązaniem może okazać się rejs! Jeżeli tylko masz odwagę i finansowe możliwości spróbuj przygody na pełnym morzu. Zakup łodzi może wiązać się z ogromnym wydatkiem. Najnowocześniejsze modele kosztują nawet kilkaset tysięcy złotych. Możesz wziąć kredyt na zakup łodzi i cieszyć się nią każdego lata. Jednak najpierw musisz wiedzieć, jaką łódź wybrać, aby twój wakacyjny rejs był udany.

Co musisz wiedzieć zanim kupisz łódź

Wybór łodzi powinien zależeć głownie od tego, czy masz jakiekolwiek doświadczenie. Ważne jest również to, jak długo potrwa twój wakacyjny rejs. Kolejna istotną sprawę jest to, czy będziesz podróżował sam, czy z rodziną lub przyjaciółmi. Zastanów się czy wolisz, by wakacyjny rejs był spokojny czy raczej pełen wrażeń. Do wyboru masz np. jacht żaglowy. Jest to rozwiązanie dla zapalonych żeglarzy, którzy chcą okiełznać wszelkie wiatry i prądy. Najlepiej sprawdza się na głębokich wodach, a łódź o mniejszym zanurzeniu dobrze prowadzi się podczas rejsu między wyspami i pozwala podejść bliżej wybrzeża. Jest to chyba opcja najbardziej przystępna cenowo. Oczywiście komfort i przestrzeń jaką dysponuje zależy od konkretnego modelu.

Kolejną opcją jest katamaran. Gwarantuje komfort i zapewnia spokój osobom, które obawiają się gwałtownych ruchów łodzi na morzu. Jest bowiem bardzo stabilny. Zazwyczaj posiada dużą przestrzeń, a niektóre modele mają w przedniej części trampolinę. To z pewnością zadowoli najmłodszych uczestników rejsu.

Możesz też zastanowić się nad guletą. Jest to bezpieczna, przestronna i wygodna drewniana łódź. Łączy zalety żaglówki i łodzi motorowej. Posiada od 4 do 8 kabin, w zależności od modelu. Jest idealna na podróż z przyjaciółmi i rodziną. Najbardziej luksusowe modele posiadają klimatyzację.

Wakacyjny rejs

Wakacyjny rejs może być jeszcze bardziej spokojny i przyjemny, kiedy wynajmiesz profesjonalnego sternika. Jest on szczególnie potrzebny osobom, które nie maja doświadczenia w prowadzeniu łodzi.  Dzięki temu będziesz mieć pewność, że znajdujesz się pod należytą opieką. Będziesz mógł całkowicie się odprężyć i spędzać miło czas z rodziną. Dzięki sternikowi możliwe będzie podziwianie widoków dookoła, bez obaw, że zboczycie z kursu. Zamiast tracić czas i próbować samemu stanąć za sterami, lepiej oddać je w ręce profesjonalisty.

Dodaj komentarz