Zakłady bukmacherskie. Firmy bukmacherskie z punktami stacjonarnymi – czerwiec 2020

Zakłady bukmacherskie.

Zakłady bukmacherskie coraz bardziej przenoszą swoje usługi do sieci. Niektórzy gracze na rynku oferują obstawianie wyłącznie drogą online, inni zaś mocno ograniczyli liczby swoich punktów stacjonarnych. Jak wyglądają liczbowo punkty naziemne przyjmowania zakładów? Stan na czerwiec 2020.

Punkty stacjonarne zakładów bukmacherskich

Fortuna
Obecne od 1996 roku Zakłady Bukmacherskie Fortuna (początkowo działające pod nazwą Profesjonał) posiada jedną z największych baz punktów stacjonarnych w kraju. Obecni są w każdym mniejszym i większym mieście w kraju, łącznie posiadając ponad pół tysiąca punktów stacjonarnych (dokładnie 535 – maj 2020). Szczegółowa mapa ich rozmieszczenia dostępna na stronie organizatora.
(https://www.efortuna.pl/serwis_punktow/punkty_sprzedazy_tygodnika)

STS
Funkcjonujący od 1997 roku Star-Typ Sport Sp. z o.o. (STS). Aktualnie liczba punktów stacjonarnych tego bukmachera wynosi ponad 400 miejsc w całej Polsce. To daje im 2 lokatę pod względem największej liczby lokali w których można zawierać zakłady wzajemne.
(https://www.sts.pl/pl/top-menu/lokale-sts/)

Totolotek
Zakłady bukmacherskie Totolotek S.A. są najstarszą tego typu firmą działającą w Polsce. Bukmacher świadczy swoje usługi od 1992 roku. W kluczowym momencie posiadał nawet około 600 punktów, jednak aktualnie na stronie znajdziemy adresy zaledwie 106 punktów stacjonarnych do przyjmowania zakładów (https://www.totolotek.pl/blog/pl/oddzialy). Jak widać firma postawiła na bukmacherkę w wersji online, ograniczając swoją sieć naziemną.

Milenium
Obecnie od około 17 lat Zakłady Bukmacherskie Milenium, kiedyś mogły pochwalić się siatką ponad 160 punktów naziemnych przyjmowania zakładów.

Aktualnie na stronie widnieje komunikat o całkowitym wstrzymaniu przyjmowania zakładów online. Sieć naziemna również jest zamknięta do odwołania.

Naziemne punkty przyjmowania zakładów

Do wspomnianej „wielkiej czwórki”, czyli Fortuny, STS, Totolotka i Zakładów Milenium, które to początkowo przez wiele lat konkurowały wyłącznie między sobą, dołączyli kolejni gracze. Niestety żaden z nich nawet nie zbliżył się liczbą punktów stacjonarnych.

Zakłady Bukmacherskie LV BET stosowną licencję od Ministerstwa Finansów zdobyły dopiero w 2016 roku, a obecnie posiadają 44 punkty stacjonarne –stan na maj 2020 (lista punktów: https://www.lovebet.pl/lvbet-lokale-punkty-stacjonarne/).

Pochodzące z Rumunii Zakłady Bukmacherskie Superbet, działają w Polsce dopiero od 2017 roku. Mimo krótkiego stażu na krajowym podwórku bukmacherskim, mogą pochwalić się listą 73 punktów stacjonarnych (pełna lista: https://www.superbet.pl/punkty).

Istniejące od 2016 Zakłady Bukmacherskie forBET, swego czasu mogły pochwalić się najszybszą dynamiką rozwoju swojej sieci punktów stacjonarnych. Zaledwie 4 lata działalności pozwoliło na rozbudową siatki 68 lokali (lista: https://www.iforbet.pl/podstrona/nasze-punkty).

Ostatnim graczem z punktami stacjonarnymi w Polsce są Zakłady Bukmacherskie Etoto. Funkcjonują od 2014 roku i w pewnym momencie posiadały około 40 naziemnych punktów przyjmowania zakładów. Zdecydowali się jednak na skierowanie swojej oferty głównie dla graczy online i obecnie ich lista punktów stacjonarnych skurczyła się do 3 sztuk – stan na maj 2020 (https://www.etoto.pl/mapa-punktow/).

Dodaj komentarz