Kredyt hipoteczny z umową o pracę na czas określony – czy to możliwe?

spłata kredytów

Zakup mieszkania czy też budowa domu to bardzo duża inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej osób. W końcu posiadanie własnej nieruchomości jest bardzo komfortowe, gwarantuje bezpieczeństwo oraz satysfakcję z tego, że posiadamy własny kąt. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na taki zakup z własnych środków i w takiej sytuacji najczęściej sięgamy po kredyt hipoteczny. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ swoje zobowiązanie możemy płacić w wygodnych ratach, które dostosowane są do naszego domowego budżetu. Jednak czy uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej jest możliwe, jeśli posiadamy umowę o pracę na czas określony? Czy dalej głównym wymogiem banków, które udzielają kredytów hipotecznych, jest to, aby kredytobiorca posiadał umowę na czas nieokreślony?

Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny – jak to wygląda?

Jednym z czynników, które bank bierze pod uwagę podczas obliczania zdolności kredytowej klienta, jest forma zatrudniania. Ma ona wpływ na to, jak oceni nas bank i może zarówno podwyższyć, jak i obniżyć naszą zdolność kredytową. Jak wiadomo, kredyt hipoteczny jest bardzo dużym obciążeniem dla klienta, ponieważ zobowiązuje go do tego, że przez najbliższe kilkadziesiąt lat będzie on spłacał raty https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/. Z tego względu analiza zdolności kredytowej jest w tym przypadku bardziej szczegółowa niż w przypadku kredytów gotówkowych i krótkoterminowych.

Umowa o prace na czas nieokreślony jest przez bank najlepiej punktowana. Gwarantuje ona bowiem stałość zatrudniania i może świadczyć o tym, że klient nie będzie miał w przyszłości problemów z zatrudnieniem, a co za tym idzie także ze spłatą kredytu. Rynek pracy jednak stale ulega modyfikacjom i tak jak jeszcze kilka lat temu umowa o prace na czas nieokreślonym była czymś, co świadczy o stałości dochodów, tak teraz przedstawia się to nieco inaczej. Młodzi ludzie coraz chętnie podejmują pracę na umowy cywilnoprawne, które także zapewniają im wysokie dochody. Banki biorą to pod uwagę i coraz częściej przyznają kredyty hipoteczne osobom, które nie mają umowy na czas nieokreślony. Ważne jest jednak to, aby kredytobiorca miał wkład własny, dobry profil w BIK, stosunkowo niskie koszty utrzymania w porównaniu do zarobków oraz dobrą historii kredytową.

Banki mogą stawiać przed takimi osobami dodatkowe wymogi, jednak są one możliwe do spełnienia i pozwalają na to, aby otrzymać kredyt hipoteczny nawet bez umowy na czas nieokreślony. Jeśli spłata kredytów nie będzie stanowić dla Ciebie dużego problemu, to możesz ubiegać się o kredyt na mieszkanie.

Dodaj komentarz