Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy na wakacje?

kalkulator kredytowy

Jeśli zależy Ci na tym, aby zaciągnąć jak najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, to powinieneś dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Zanim podpiszesz umowę kredytową, musisz przeanalizować kilka rzeczy, które mają bezpośredni wpływ na to, czy dana oferta jest opłacalna i ile będzie kosztować Cię zobowiązanie. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Zwróć uwagę na RRSO

Wiele osób podczas wybierania kredytu kieruje się tylko wysokością oprocentowania. Niestety jest to duży błąd, ponieważ pod uwagę należy wziąć również RRSO. Jest to skrót od słów: rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Podczas obliczania tego, ile w rzeczywistości będzie Cię kosztował dany kredyt RRSO, będzie najbardziej miarodajnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę.

W przeciwieństwie do oprocentowania rzeczywista roczna stopa oprocentowania zawiera szereg dodatkowych kosztów, które mają wpływ na to, ile finalnie będzie kosztował dany kredyt. Warto zapytać pracownika banku o wyszczególnienie opłat, które zostały zawarte w RRSO. Instytucje bankowe mają obowiązek dostarczyć swoim klientom takie informacje. Warto porównać ze sobą kilka podobnych kredytów i wybrać ten, który jest najbardziej opłacalny. Pomóc Ci w tym może kalkulator kredytowy, który można znaleźć w internecie.

Ubezpieczenie kredytu

Kolejną opłatą, która może znacząco podnieść cenę kredytu gotówkowego, jest opłata za ubezpieczenie. Niekiedy nie jest ono obowiązkowe, ale warto je wykupić ze względu na ochronę, jaką daje zarówno kredytobiorcy, jak i kredytodawcy. Kredyt można ubezpieczyć od różnych wypadków losowych np. utraty pracy lub ciężkiej choroby.

Nie jest to jednak produkt konieczny, szczególnie jeśli zależy Ci na jak najtańszym kredycie gotówkowym. Bank nie ma prawa zmuszać Cię do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, jednak warto pamiętać, że może odmówić udzielenia kredytu w takiej sytuacji.

Kalkulatory kredytów i rankingi

Już na samym wstępie wspomnieliśmy o kalkulatorach kredytowych https://splatapozyczek.pl/kalkulator-kredytowy/. Są one bardzo praktycznym narzędziem, które przyda się każdemu klientowi banku podczas wybierania najlepszej oferty. Dobrym sposobem na wybranie najlepszego kredytu jest też przeanalizowanie rankingów. Praktycznie co miesiąc różne strony, które zajmują się tematyką finansową, aktualizują swoje rankingi i dodają do nich oferty, które na dany moment są najkorzystniejsze. Bez większego wysiłku możesz więc znaleźć atrakcyjne zobowiązanie.

Dodaj komentarz