Co to są wakacje last minute

Co to są wakacje last minute

Biuro podróży

Biura podróży oferują swoim klientom cały wachlarz możliwości. Przez cały rok możemy przebierać w licznych ofertach w cenach katalogowych. Do tego aby przyciągnąć potencjalnych klientów biura turystyczne wprowadzają liczne promocje takie jak wakacje last minute czy wakacje first minute. Na tego typu promocje możemy liczyć w każdym biurze podróży. Ponadto, już indywidualnie każde z nich oferuje dodatkowy bonusy np. w postaci darmowego dodatkowego ubezpieczenia czy promocji dla dzieci.

Co to są wakacje last minute

Wakacje last minute to zorganizowane wczasy przez biuro podróży. Jeśli weźmiemy ro ręki katalog z ofertą, pod względem programowym nie różnią się one w niczym od standardowej wycieczki. Wybierając wakacje last minute wybieramy w końcu ze standardowej oferty biura podróży, z wycieczek, na których pozostały wolne miejsca. To co odróżnia wakacje last minute od pozostałej oferty jest fakt, że standardowej oferty dana wycieczka staje się wakacjami last minute, kiedy do rozpoczęcia turnusu pozostało niewiele czasu ok. 1 miesiąca, a w dalszym ciągu pozostały wolne miejsca. Wtedy taka oferta jest ofertą wakacji last minute.

Czas rezerwacji

Oznacza to, że na ofertę wakacji last minute możemy liczyć na krótko przed planowanym wyjazdem. Nie będziemy więc mogli z tej oferty skorzystać np. na pół roku przed urlopem. Zatem nie jest to opcja dla osób, które planują wszystko z wyprzedzeniem i nie chcą czekać do ostatniej chwili aby mieć pewność czy w tym roku spędzą wakacje w wymarzonym miejscu. Osobom, którym to nie przeszkadza. Kiedy poza ustalonym terminem urlopu nie muszą wiedzieć nic więcej i decyzja o wylocie na kilka dni przed nie jest dla nich problemem, wakacje last minute to najlepsze rozwiązanie.

Korzystna cena

To co motywuje najbardziej do tego aby z decyzją o wyborze wczasów wstrzymać się na tak długo jest przede wszystkim cena. Jeśli wakacje last minute niczym nie różniłyby się od oferty katalogowej pewnie nie cieszyły by się taką popularnością. To właśnie cena wakacji last minute sprawia, że duże grono osób, w ogóle nie zaprząta sobie głowy wyjazdem, aż do ostatnich tygodni przed, właśnie po to aby skorzystać z oferty. Wakacje last minute to promocje dochodzące nawet do 70% ceny katalogowej. Oczywiście im bliżej wyjazdu tym cena staje się niższa. Biura podróży pragną bowiem do ostatniego dnia zdobywać klientów. Zawsze lepiej sprzedać wycieczkę bardzo tanio aniżeli w ogóle nie zarobić.

Dodaj komentarz