Co zwiedzić w Szczecinie – atrakcje dla dzieci

szczecin

Szczecin jest niezwykle malowniczym miastem, otoczonym przez lasy i wzgórza. Takie umiejscowienie nadaje miastu jeszcze więcej uroku. Znajdziesz tutaj wiele cudownych zabytków, a oglądając je jednocześnie możesz zgłębiać tajniki historii. W Szczecinie nie brakuje również atrakcji dla dzieci. Poza zwiedzaniem zabytków, które zdecydowanie są edukacyjną formą spędzania czasu możecie skorzystać z innych atrakcji. W Szczecinie znajduje się wiele miejsc, w których dzieci mogą się wyszaleć i aktywnie spędzić czas. Co zwiedzić w Szczecinie razem z dziećmi? Oto najciekawsze propozycje.

Co zwiedzić w Szczecinie – Warsztatownia

Warsztatownia to miejsce, w którym znajduje się wiele niesamowitych atrakcji dla dzieci. Dziecko ma możliwość spędzenia czasu na kreatywnych zabawach lub na relaksie. Przecież najmłodszym także należy się chwila odpoczynku, prawda? Umożliwia to Strefa Relaksu, gdzie w przyjemnym otoczeniu, miękkich szlafrokach i kojącej muzyce dzieci oddają się produkcji naturalnych kosmetyków. Ponadto przygotowują kąpiel do stóp, z której oczywiście korzystają. Wykonane przez pociechy mydełka i sól do kąpieli zabieracie ze sobą do domu. Dziecko może pochwalić się własnoręcznie wykonanymi kosmetykami! W czasie godzinnego odpoczynku poza produkcją kosmetyków dzieci mają wykonywana maseczkę z ogórka na oczy, poddawane są aromaterapii i słuchają odprężającej muzyki. Czy może być coś bardziej odprężającego?

Dla tych, którzy są żądni przygód przygotowano Pokoje Zagadek, czyli popularny Escape Room. Jest to idealny sposób na pokazanie dziecku, jak można spędzić czas z najbliższymi, zamiast przesiadywać przed monitorem komputera. Wspólne dążenie do osiągnięcia celu bardzo wzmacnia rodzinne więzi, a w przypadku grupy przyjaciół wzmacnia znajomość. Pokój Zagadek jest zatem nie tylko świetną zabawą, ale też kreatywną i pełną wrażeń formą spędzania wolnego czasu. Młodzi poszukiwacze przygód muszą uporać się z wieloma zagadkami, aby wydostać się z pokoju (wymagana jest opieka osoby dorosłej). Możecie wybrać m.in. przygodę z piratami, którzy porwali was i uwięzili w kajucie. Wspólnymi siłami rozwiązujcie zagadki i wykonujcie zadania zręcznościowe, a na pewno uda wam się wydostać na zewnątrz. Wspaniałą zabawę zapewni wam również pokój „Uratuj Święta!”. W ciepłym i przytulnym pokoju Świętego Mikołaja panuje Magia Świąt! Znajduje się tutaj okno z zimowym widokiem, pięknie przystrojona choinka, lista grzecznych dzieci… Jednak brakuje najważniejszego – Świętego Mikołaja! Pozostawił on jednak zadania do wykonania, które pomogą wam uratować święta. W tym przypadku również ważna jest współpraca i koncentracja. Radość z pokonania wszystkich zagadek i uratowanych świąt będzie niezapomniana!

W Warsztatowni czekają na was również inne atrakcje. Aby się o tym przekonać musicie koniecznie tutaj zajrzeć! Co zwiedzić w Szczecinie poza Warsztatownią? Kolejne atrakcje dla dzieci już czekają!

Co zwiedzić w Szczecinie – Kids Arena

Kids Arena to miejsce, w którym każdy maluch będzie się czuł wspaniale! Dla najmłodszych dzieci w wieku do 3 lat zagospodarowano tzw. Strefę Malucha. Jest to przestrzeń, gdzie wszystkie atrakcje sa dopasowane rozmiarem do wieku dzieci. Znajdziecie tam baseny z kulkami, miękkie poduchy czy rowerki. Przygotowano także kącik artystyczny, gdzie dzieci mogą malować i rysować.

Nieco starsze dzieci śmiało mogą spróbować swoich sił w spinaczce. Czeka tutaj bowiem na was wysoki na 8 metrów dmuchany Angry Bird z wypustkami, po których dzieci mogą wspinać się na sam szczyt. Wszystko odbywa się pod nadzorem i powyżej pewnej wysokości dodatkowo zabezpiecza się śmiałków linami. Nie musisz się obawiać upadku bądź innych nieoczekiwanych sytuacji. Na dzieci czekają również kilkunastometrowe dmuchane tory przeszkód oraz nadmuchiwana zjeżdżalnia z elementami wspinaczki.

Znajdziecie tutaj także wyodrębnioną przestrzeń przeznaczoną do gier i zabaw z wyrzutniami i pistoletami NERF! Nerf Mania daje o sobie znać na całym świecie, nic więc dziwnego, że dzieci uwielbiają wcielać się w role prawdziwych agentów specjalnych. Jest to świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu z rodziną. Kolejną rozwijającą refleks atrakcją jest tablica interaktywna. Dzięki niej dzieci mogą zagrać w gry ruchowe i uczyć się sprawności i szybkiego reagowania.

Będąc w Kids Arenie koniecznie musicie udać się na seans do kina sferycznego. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczestnicy będą zachwyceni wspaniałymi wrażeniami. Filmy wyświetlane na całej powierzchni kopuły sprawią, że poczujecie się tak, jakbyście znaleźli się w samym centrum akcji! W Kids Arenie czekają na was także inne atrakcje, które na pewno poznacie odwiedzając to miejsce.

Jeśli zastanawiałeś się, co zwiedzić w Szczecinie razem z dziećmi, to powyższe propozycje na pewno się sprawdzą. On nich możecie zacząć swoją wycieczkę, a potem kontynuować ją według swoich upodobań. W Szczecinie czeka na was bowiem jeszcze wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Warsztatownia i Kids Arena to tylko namiastka atrakcji dla dzieci – aby poznać ich więcej, po prostu jedźcie do Szczecina!

Dodaj komentarz