Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?

Kolonie dla dzieci Białystok

Wielu rodziców ma dylemat czy warto wysyłać dzieci na kolonie i czy to na pewno dobry pomysł. Obawy przed tym, że dziecko będzie musiało samodzielnie radzić sobie na wyjeździe, mogą być duże, szczególnie jeśli dziecko nigdy wcześniej nie spędzało wolnego czasu w taki sposób. Zobacz, dlaczego naszym zdaniem warto wysyłać dzieci na kolonie i jakie korzyści może im to przynieść.

Umiejętność radzenia sobie w grupie

Kilkudniowe kolonie to doskonała okazja do tego, aby dziecko nauczyło się radzić sobie w grupie nieznanych sobie dotąd osób. Na samym początku może to być stresujące, ale dzieci bardzo szybko przyzwyczają się do nowych sytuacji i jeśli tylko rówieśnicy będą mili, to dziecko szybko ich zaakceptuje. Podczas wyjazdu na takie kolonie dziecko uczy się także samodzielności. Musi samo posłać łózko, pamiętać o tym, żeby umyć zęby, a także dobrać ciuchy, które będą odpowiednie do pogody.

Podczas obozu dziecko może nabyć wiele nowych umiejętności oraz stać się bardziej samodzielne w codziennym życiu. Rodzice nie muszą się też martwić o to, że ich dziecko zostanie pozostawione jedynie samo sobie. Wychowawcy na takich koloniach na pewno zadbają o to, aby każde dziecko było zadbane i zadowolone z wyjazdu.

Możliwość nawiązania długotrwałych przyjaźni

Na koloniach, w których bierze udział dużo dzieci, istnieją spore szanse, że Twoja pociecha nawiąże prawdziwe przyjaźnie. Spanie w jednym pokoju, zabawy integracyjne oraz przebywanie ze sobą kilkanaście godzin dziennie daje świetne warunki do tego, aby dziecko poznało kogoś, z kim złapie wspólny język. Z drugiej strony dziecko uczy się także zdrowej rywalizacji podczas różnorodnych konkursów i zajęć. Zdobywa też wiedzę na temat tego, jak radzić sobie podczas kłótni i jak dojść do kompromisu. W codziennych warunkach nasze pociechy nie zawsze mają do tego okazję, szczególnie jeśli są jedynakami. Pobyt na koloniach nie tylko bawi, ale także uczy.

Jakie kolonie wybrać?

Jeśli ma to być pierwszy wyjazd dziecka, to najlepiej byłoby wybrać kilkudniowy turnus. Dłuższe wyjazdy mogłyby być zbyt stresujące jak na sam początek. Ciekawą propozycją są kolonie dla dzieci Białystok podczas których dziecko ma zapewnione wiele atrakcji. Jest to m.in. nauka jazdy konnej, konkurs talentów, warsztaty plastyczny czy też ognisko i gry terenowe.

Kolonie dla dzieci Białystok trwają siedem dni i są w bardzo przystępnej cenie. Każdy z rodziców powinien zapoznać się z ofertą i wybrać turnus, który najbardziej spodoba się ich dziecku.

Dodaj komentarz