Wakacje last minute – kiedy szukać najlepszych ofert

Wakacje last minute

Marzą Ci się tanie wakacje za granicą? Oferty last minute mogą być właśnie dla Ciebie. Dzięki nim możesz zwiedzić najpiękniejsze zakątki naszej planety nawet za połowę standardowej ceny. Jednak aby znaleźć wymarzone wakacje last minute, trzeba znać kilka zasad szukania najlepszych ofert. Przygotowaliśmy dla Ciebie mały poradnik jak szukać najlepszych wakacji na ostatnią chwilę.

Wakacje last minute – co to właściwie jest?

Zanim dowiesz się jak znaleźć super oferty wakacji za grosze, warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę są wakacje last minute. Zazwyczaj, jeśli chcemy zarezerwować wakacje, to do biura podróży idziemy nawet rok przed planowanym urlopem. Tak nie dzieje się jednak w przypadku wakacji last minute. Wakacje na ostatnią chwilę, jak sama nazwa wskazuje, możemy upolować nawet na kilka dni przed planowanym wylotem. Ich ceny są wtedy niższe, ponieważ zostało mało czasu, a biura podróży mimo wszystko chcą jeszcze coś zarobić. Są to wakacje o tym samym standardzie co droższe oferty jednak z tego powodu, że ktoś je odwołał w ostatnim momencie lub nie zdążył się sprzedać, są oferowane przez biura w bardzo niskich cenach.

Czy wczasy na ostatnią chwilę są dla każdego?

Skoro już wiesz, czym są wakacje last minute i co ma wpływ na ich niską cenę, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taka forma podróżowania na pewno Ci się spodoba. Musisz wiedzieć, że takich wakacji nie da się zaplanować dużo wcześniej. Wymagają więc one od Ciebie dużej elastyczności i możliwości wzięcia urlopu w każdej chwili. W końcu nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się najlepsza oferta. Takich wakacji nie zaplanujemy również pod względem kierunku podróży. To biuro decyduje o tym, gdzie akurat można udać się na tanie wczasy na ostatnią chwilę. Jeśli więc nie przeszkadza Ci to, że nie znasz terminu ani nie masz wpływu na to, jaki kierunek zostanie Ci zaproponowany, to śmiało możesz korzystać z tego rozwiązania.

Kiedy szukać najlepszych ofert last minute?

Takich ofert możesz szukać przez cały rok. Nigdy nie wiadomo kiedy akurat może trafić się naprawdę atrakcyjna oferta. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka terminów w roku, w których szansa na upolowanie wakacji last minute z prawdziwego zdarzenia jest największa.

Za ofertami warto zacząć się rozglądać po długim weekendzie majowym aż do połowy czerwca. Wtedy można trafić na naprawdę dobre oferty, ponieważ biura podróży mają już wykupione loty czarterowe, turystów nie jest jeszcze tak dużo, a hotele chętnie przedłużają sobie letni sezon. Jeśli planujesz urlop w okolicach tych terminów, to możesz poszukać tanich wakacji, ponieważ wtedy masz duże szanse na znalezienie interesującej oferty.

Drugim okresem, w którym ofert last minute diametralnie przybywa, jest od kilku lat okres zimowy. Konkretnie chodzi o czas przed Bożym Narodzeniem i zaraz po Nowym Roku. Coraz więcej Polaków w święta wyjeżdża za granicę jednak mało kto myśli o tym, aby na wakacje wylecieć jeszcze chwilę przed świętami lub zaraz po Sylwestrze. Jest to więc idealny moment, aby szukać atrakcyjnych ofert. Dla większości z nas jest to okres urlopowy, dlatego warto jest, rozejrzeć się za wakacjami last minute.

Jeśli chcesz znaleźć naprawdę dobre oferty, to musisz stale śledzić strony różnych biur podróży. Wiele z nich ma określone dni, a nawet godziny, w których publikują najlepsze oferty. Często są to godziny nocne i trwają zaledwie kilka godzin, dlatego należy być naprawdę czujnym.

Dodaj komentarz