Wakacje w Grecji – co warto zobaczyć?

wakacje w Grecji

Grecja to od kilku lat jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków na wakacje. Mają na to wpływ nie tylko atrakcyjne ceny wyjazdu i i atrakcji, z których można korzystać na wyspach, ale także urok i różnorodność miejsc, które można tam zobaczyć. Jakie miejsca zasługują na szczególną uwagę podczas pobytu w Grecji? Podpowiadamy.

Wakacje w Grecji – 5 miejsc, które mogą Cię zainteresować

Ateny

To miasto stanowi już od wieków kolebkę europejskiej cywilizacji i jest zarazem stolicą Grecji. Symbolem tego miasta jest Akropol, który przyciąga co roku tłumy turystów, którzy chcą zobaczyć monumentalny Partenon. Jednak to nie jedynie miejsce, w którym można znaleźć ślady antycznych czasów. Najważniejsze zabytki Aten są położone dość blisko siebie a na zwiedzenie miasta spokojnie starczy nam dzień lub dwa.

Olimp

Olimp to góra, która w mitologii pełniła funkcję domu dla greckich bogów w tym najważniejszego – Zeusa. Uważa się, że z tego miejsca bogowie mieli kierować losami ludzkimi. Jest to miejsce zarezerwowane dla doświadczonych wspinaczy, ponieważ wejście na Olimp jest trudne -szczególnie w końcowych fragmentach trasy.

Różową plaże

Elafonissi to wyjątkowe miejsce, które znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Krety. Ta piękna plaża zawdzięcza swój różowy kolor rozdrobnionym muszelkom. To miejsce zachwyca swoim wyglądem i turkusowym czystym morzem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w okolicy plaży nie znajdziemy żadnego hotelu ani restauracji ponieważ jest to rezerwat przyrody i nie można budować na nim żadnych obiektów. Jest to duży plus, ponieważ dzięki temu możemy podziwiać krajobraz w pełnej okazałości i bez widocznej ingerencji człowieka.

Santorini

Ta niewielka wyspa już od lat jest jednym z bardziej pożądanych kierunków wycieczek. Wyspa została ukształtowana przez potężny wybuch wulkanu w 16 wieku. Znakiem rozpoznawczym wyspy są białe domy i kościoły z niebieskimi kopułami, które przykuwają uwagę i tworzą niezwykły klimat. Ciekawe są tam także plaże z wulkanicznym piaskiem. Wyspę można zwiedzić w jeden dzień, skosztować lokalnych potraw i wina. Osoby, które chciałyby tam spędzić noc, muszą się niestety liczyć z wysokimi kosztami noclegów.

Rodos

To idealne miejsce nie tylko na wypoczynek i zwiedzanie, ale także na nocne życie. Rodos to także wyspa słońca z tego względu, że jest tam ponad 300 słonecznych dni w roku, a także w czasach antycznych jej patronem był bóg słońca Helios. Planując wycieczkę w tamte strony, nie ma się więc co obawiać o brzydką pogodę. Prócz relaksu przy błękitnej plaży warto też zwiedzić starożytne miasto Lindos i Kamirios.

Wakacje w Grecji to świetny sposób na letni wypoczynek. Jej wyspy zaskakują różnorodnością, nietypową przyrodą, zabytkami i pięknymi widokami, których nie sposób szukać nigdzie indziej. Każdy kto planuje podróż i nie był jeszcze w Grecji powinien rozważyć ten kierunek wycieczki.

Dodaj komentarz