Weekend w Paryżu – co warto tam zobaczyć

weekend w Paryżu

Paryż kojarzy nam się z modą, architekturą, pyszną kuchnią i romantycznymi miejscami. To francuskie miasto ma nam wiele do zaoferowania i każdy choć raz w życiu powinien się do niego wybrać. Jeśli chcesz poczuć atmosferę tego miasta i zwiedzić najważniejsze miejsca to weekend powinien Ci wystarczyć. Co wato zobaczyć w Paryżu? Podpowiadamy!

Wieża Eiffla

Przede wszystkim musisz zobaczyć wizytówkę tego miasta, która sprawia, że Paryż jest aż tak rozpoznawalnym miastem. Chodzi oczywiście o wieżę Eiffla, która przez wiele lat była najwyższą budowlą na świecie. Dziś oczywiście już nie jest, ale dalej zachwyca tysiące turystów, którzy co roku przyjeżdżają do Francji właśnie po to, aby ją zobaczyć. Wieża ma aż 320 metrów wysokości i można na jej szczyt wjechać windą. Z jednej z widokowych platform będziesz mógł podziwiać widok na całe miasto i okoliczne zabytki. Panorama Paryża potrafi zachwycić szczególnie wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca.

Łuk Triumfalny

Został wzniesiony na rozkaz Napoleona Bonaparte po wygranej bitwie, by uczcić armię i wielkie zwycięstwo. Fasada łuku jest bogato zdobiona rzeźbami i ma 49 metrów wysokości i 45 metrów szerokości. Na łuk można wjechać windą lub wejść samodzielnie po to, aby podziwiać pobliskie widoki. Znajduje się też tam muzeum, w którym można poznać historię tego zabytku.

Luwr

Kolejnym bardzo charakterystycznym punktem, który obowiązkowo musisz zobaczyć, będąc na weekend w Paryżu jest Luwr. Znajdują się tam najcenniejsze dzieła sztuki muzeów z całego świata. Luwr bardzo łatwo jest rozpoznać, ponieważ przed budynkiem znajduje się wysoka, szklana piramida, która jest jednocześnie wejściem do środka. W Luwrze można podziwiać aż 7 wystaw podzielonych na różne dziedziny. Znajdziemy tam m.in. sztukę Islamu, sztukę Egipską, sztukę Grecką i Rzymską. Nie brakuje tam dzieł z dziedzin takich jak malarstwo, rzeźba i grafika. Jeśli wybierzesz się tam w pierwszą niedzielę miesiąca, wstęp nie będzie Cię nic kosztował.

Saint Chapelle

Ta XIII wieczna gotycka kaplica zachwyca swoimi pięknymi witrażami, które zajmują praktycznie całe ściany oraz wyjątkowym klimatem. Będąc tam, czuje się pewnego rodzaju magie, a na podziwianiu architektury i rzeźb można spędzić bardzo dużo czasu. Nawet jeśli nie jesteś fanem zwiedzania różnego typu świątyń, kościołów i kaplic to Saint Chapelle warto zobaczyć, chociaż ze względu na jej wspaniałą gotycką konstrukcję, witraże i łukowate sklepienia.

Lasek Buloński

Będąc na weekend w Paryżu warto, choć na chwile wstąpić do jednego z największych zielonych obszarów miasta. To idealne miejsce na spacer i chwilę relaksu. Możesz tam pojeździć na rowerze, zrobić piknik lub popływać łódką po jednym z jezior. Znajdują się tam też kawiarnie, w których można wypić pyszną kawę. Jeśli wybierasz się na wycieczkę z dziećmi, to dla nich też znajdzie się miejsce do zabawy, ponieważ łatwo jest znaleźć tam plac zabaw.

Dodaj komentarz