Pogoda w Indonezji – kiedy najlepiej jest jechać na Bali?

Pogoda w Indonezji – kiedy najlepiej jest jechać na Bali?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy najlepiej wybrać się na urlop na Bali to musisz wiedzieć, że panują tam dwie pory – deszczowa i sucha. Czym się one charakteryzują i kiedy jest najlepsza pora na wycieczkę na tę Indonezyjską wyspę? Podpowiadamy.

Pora deszczowa na Bali

Na Bali praktycznie nie występują pory roku. Nie uświadczysz tu jesieni, zimy czy wiosny, ponieważ pogoda przez cały rok jest raczej typowo letnia. W ciągu roku zmienia się jedynie wilgotność powietrza, a pory na Bali dzieli się na deszczowe i suche. Indonezja pogoda jest więc stała i tylko nieznacznie zmienia się pod wpływem upływających miesięcy.

Pora deszczowa zaczyna się na Bali mniej więcej na początku października i trwa aż do kwietnia. Charakteryzuje się ona niższymi temperaturami, które osiągają średnio 26 stopni Celsjusza oraz dużą ilością dni deszczowych. W tym czasie wilgotność powietrza wzrasta, nadal jest dość przyjemna temperatura, jednak jest deszczowo. Wybierając się na Bali w porze deszczowej, należy pamiętać, że są tam deszcze monsunowe. Oznacza to, że są one gwałtowne, ale trwają stosunkowo krótko.

Najwięcej deszczowych dni można spotkać w grudniu oraz styczniu. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z wakacji w Indonezji w okresie zimowym. W porze deszczowej na Bali nie ma nic strasznego i mimo częstszych opadów można się tam naprawdę świetnie bawić nawet wtedy.

Pora sucha na Bali

Jest to pora, w której można spotkać o wiele więcej turystów, którzy cieszą się urokiem Bali. Powietrze wtedy jest bardziej suche niż w porze deszczowej i jest dość duszno. Temperatury są wyższe i osiągają średnio 28 stopni Celsjusza. Pora sucha na wyspie trwa od maja do września i to właśnie wtedy przypada także szczyt sezonu turystycznego.

Panuje wtedy bardzo słoneczna i przyjemna atmosfera, która sprzyja relaksowi na plaży i uprawianiu sportów wodnych. Warunki, które wtedy panują, spodobają się szczególnie osobom ciepłolubnym, którym nie przeszkadza suche i duszne powietrze.

Czy warto jechać na Bali w porze deszczowej?

Jeśli odpowiednio się przygotujesz, to wycieczka na Bali w porze deszczowej, może być równie ciekawa, jak w porze suchej. Możesz też wtedy liczyć na niższe ceny hoteli i przelotów, a także mniejszą ilość turystów co przełoży się na większy komfort zwiedzania. Indonezja pogoda potrafi zaskakiwać i nie ma co przejmować się ulewnym deszczem. Najczęściej przechodzi on po kilkunastu minutach i znów możemy wrócić na plaże, aby rozkoszować się słońcem. Spakuj ze sobą gruby płaszcz przeciwdeszczowy lub kup odpowiedni na miejscu i będziesz mieć pewność, że dobrze spędzisz urlop.

Dodaj komentarz