Gdzie pojechać na ferie zimowe (lub po sezonie)- 3 miejsca warte uwagi

Gdzie pojechać na ferie zimowe (lub po sezonie)- 3 miejsca warte uwagi

Każdego roku w zimie pojawia się pytanie, gdzie pojechać na ferie zimowe. Dwa tygodnie wolnego w pracy i szkole stwarzają idealną okazję do wyjazdu. Wspólnie spędzony czas z rodziną lub znajomymi na pewno zaowocuje zacieśnieniem więzi. A może decydujesz się na zimowy wypoczynek chwilę po sezonie, aby ominąć największe natężenie turystów? Niezależnie kiedy, zawsze najważniejszy w tym czasie jest odpoczynek od szarej codzienności. Poniżej przedstawiamy 3 miejsca, w które można pojechać na ferie zimowe. Na pewno warto rozważyć którąś z tych opcji.

Zakopane

Pierwszym, co kojarzy się z zimowym urlopem, są góry, a najbardziej popularne miasto to Zakopane. To miejsce, gdzie atrakcje będą miały zapewnione zarówno osoby, które jeżdżą na nartach, jak i takie, które wolą spędzić czas w inny sposób. Co roku w Zakopanem można podziwiać mnóstwo atrakcji. Od kilku lat największą z nich jest lodowy labirynt i zamek. Każdej zimy odwiedzają je setki dzieci, ale również dorośli świetnie się tam bawią. Warto także wstąpić na lodowisko i obejrzeć lodowe rzeźby, które także często pojawiają się w stolicy zimowego szaleństwa. Jeśli mówimy o górach, nie można zapomnieć o wyjazdach na narty. W okolicy Zakopanego znajduje się mnóstwo stoków narciarskich, którym warto poświęcić chwilę uwagi. Doświadczeni narciarze wybiorą bardziej strome stoki, a początkujący lub dzieci pojeżdżą na tych płaskich. Po męczącym dniu na nartach warto wybrać się do jednej z restauracji w centrum Zakopanego. Będzie można w niej zjeść typowe góralskie jedzenie i napić się grzanego wina z goździkami i cynamonem.

Termy

Kiedy zastanawiasz się, gdzie pojechać na ferie zimowe, na pewno natrafisz przy poszukiwaniach na baseny termalne. W ostatnich latach zyskały niemałą popularność, a liczba miejsc oferujących kąpiele w termach stale rośnie. Przy basenach najczęściej usytuowane są hotele. Stwarza to wspaniałą okazję do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Będąc w okolicach Zakopanego lub Białki Tatrzańskiej, koniecznie musisz wstąpić na baseny termalne, choć na jeden dzień! Gorąca woda ukoi Twoje ciało zmęczone pracą, a umysł uspokoi się. Nie musisz martwić się o cokolwiek. W cenie kilkudniowego pobytu najczęściej będziesz mieć zagwarantowane także posiłki. Dzięki temu oddasz się w pełni relaksowi i odpoczynkowi. Warto rozważyć także miejsca, które oferują usługi SPA. Masaż gorącymi kamieniami lub pobyt w saunie pozwolą Ci skutecznie zapomnieć o mrozie panującym na zewnątrz.

Polskie morze

Wyjazd nad morze z reguły kojarzy się z letnimi wakacjami. Jednak, kto powiedział, że nie można tam pojechać także w zimie. Niewątpliwym plusem jest brak dużego ruchu turystycznego. Dzięki temu wypoczniesz w spokoju i nie będziesz musieć przedzierać się między tłumami odwiedzających. Bałtyk w zimie ma swój wyjątkowy urok. Oprószone śniegiem plaże i dobijające do brzegu kry lodu sprawią, że poczujesz się jak Elza z “Krainy lodu”. Nie można także zapominać o dobroczynnym wpływie na zdrowie. W czasie zimy ilość jodu nad morzem wzrasta, a więc spacery są jeszcze bardziej zalecane! Po przyjeździe nad Bałtyk w zimie już nigdy więcej nie będziesz zastanawiać się, gdzie pojechać na ferie zimowe!

Dodaj komentarz