Top 5 miast i miejsc w Bułgarii, które trzeba zwiedzić

Top 5 miast i miejsc w Bułgarii, które trzeba zwiedzić

Wakacje w Bułgarii to często wybierany przez Polaków kierunek podróży. Stale niesłabnący na popularności, który zachwyca wspaniałym Morzem Czarnym i gwarancją wyjątkowej pogody w okresie letnim. Co warto zobaczyć będąc w tym pięknym, ale nieodległym od nas kraju? Poznajcie top 5 miast i miejsc w Bułgarii, których nie sposób pominąć.

Nesebyr

To absolutnie jeden z najważniejszych punktów każdej bułgarskiej wyprawy. Starożytne miasteczko to niezwykle klimatyczne miejsce, w którym można zobaczyć bardzo dobrze zachowaną, historyczną architekturę. Nesebyr może śmiało konkurować z greckimi i rzymskimi budowlami, co potwierdza, że jest jednym z piękniejszych miejsc w całej Bułgarii.

Sozopol

Miasto, które zachwyca mnogością atrakcji, szczególnie polecane tym, którzy wczasy w Bułgarii chcą spędzić w klimacie imprezowym. Sozopol to też najstarsza miejscowość na całej Riwierze, a jego początki sięgają epoki brązu, zachwyca wspaniałym wybrzeżem i klifami. Znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od Burgas – znajduje się tam lotnisko, na którym zazwyczaj lądują samoloty zarówno tanich, jak i regularnych linii lotniczych.

Płowdiw

Bułgarskie miasto znajdujące się na drugim miejscu pod względem liczby ludności. Położone w centralnej części państwa i należące do jednego z najstarszych regionów w Bułgarii. Badania archeologiczne wykazały, że było zamieszkałe już tysiąc lat przed naszą erą. Do dzisiejszych czasów przetrwał teatr rzymski, który jest nadal czynny oraz liczne zabytki z czasów powstawania miasta. Jeżeli planujemy wakacje w Bułgarii, to na pewno warto je odwiedzić.

Warna

Warna, największe miasto Czerwonej Riwiery, założone, co ciekawe, przez Rzymian i oferujące szerokie spektrum zabytków. Do jednego z nich należy Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, która jest drugą co do wielkości świątynią w tym państwie. Pochodzi z drugiej połowy XIX wieku i została wybudowana w podziękowaniu za wyzwolenie spod jarzma tureckiej niewoli.

Delfinarium Festa

Będąc w stolicy, warto wybrać się na organizowane pokazy w delfinarium. Atrakcja zapewnia możliwość obserwacji tych niezwykle mądrych ssaków w ramach ułożonego programu artystycznego. Podczas wizyty można przekonać się, jak bardzo inteligentne są to zwierzęta, a dodatkowym atutem jest częste wykorzystywanie udziału publiczności przy części pokazów.

Bułgaria ma w swojej ofercie wiele do zaoferowania. Ciepłe plaże i nieokiełznane Morze Czarne sprawiają, że ten kraj to doskonały wybór dla osób chcących w pełni wypocząć. Nie należy zapominać też o zapleczu kulturowo-zabytkowym, które sprawia, że wakacje w Bułgarii to naprawdę dobry pomysł.

1 thought on “Top 5 miast i miejsc w Bułgarii, które trzeba zwiedzić

  1. Świetnie dobrane Top 5 miast i miejsc w Bułgarii! Polecam odwiedzić każde z nich, mi szczególnie podobało się w delfinarium pokazy – nawet nie wiedziałem, że delfiny mają taką dziwną skórę. 😀 Pozdrawiam

Dodaj komentarz