Indonezja- kraj tysiąca wysp coraz częściej wybierany przez turystów

Indonezja- kraj tysiąca wysp coraz częściej wybierany przez turystów

Indonezja jest największym państwem wyspiarskim, które składa się z około osiemnastu tysięcy wysepek. Położona jest w Południowo-Wschodniej Azji. Indonezja jest w ostatnich latach kierunkiem bardzo często wybieranym przez turystów z całego świata. Dzieje się tak głównie przez to, że zaczęła być dostępna dla wszystkich, nie tylko dla tych najbogatszych. Indonezja należy również do głównego kierunku polecanego na zimę, jeśli chcemy złapać trochę słońca i ciepła. Indonezja jest też wybierana ze względu na wielość kultur, które można spotkać na wyspach, różnorodne, piękne i majestatyczne plaże, kratery wulkaniczne, ale też zielone pola ryżowe. Jeśli dodamy do tego niesamowitych, otwartych i miłych ludzi oraz różnorodne potrawy, które warto spróbować, mamy namiastkę sukcesu.

Koszt wycieczki do Indonezji jest zależny od tego czy organizujemy ją sami, czy przez biuro podróży. Oczywiście dochodzi do tego standard wyżywienia śniadania, obiado-kolacje czy też all inclusive. Nie bez znaczenia jest również termin podróży, dlatego ceny wahają się od 4699 zł, do nawet 10000 tys zł.

Przydatne informacje przed podróżą do Indonezji

Lot samolotem trwa od 20 do 25 godzin z przesiadkami. Do czasu polskiego, należy dodać 7 godzin, wtedy uzyskamy czas obowiązujący w Indonezji. Główną walutą jest rupia indonezyjska. Natomiast językiem urzędowym jest indonezyjski, jednak można się porozumieć w języku angielski, niderlandzkim, czy jawajskim. Należy pamiętać aby zaopatrzyć się w wizę turystyczną. W Indonezji obowiązuje ruch lewostronny. Przed wyjazdem ważne jest zaszczepienie się na żółtaczkę typu A i B. Równie ważne – woda w kranie nie jest zdatna do picia, dlatego należy się zaopatrzyć w wodę w butelkach.

Najciekawsze punkty na mapie Indonezji

Będąc w Indonezji na pewno warto zwiedzić stolicę Dżakartę, łącznie ze Starym Miastem, meczetem Mesjid Istiqlal oraz świątyniami buddyjskimi i hinduistycznymi. Do głównych atrakcji należą również starożytne ruiny takie jak: Świątynia Borobudur, Świątynie Prambanan, Gunung Kawi Sebatu Temple, Mount Kawi, Świątynia Sewu, Świątynia Plaosan, The Sambisari Temple oraz wiele innych miejsc kultu religijnego, które są otoczone czcią i rozsiane po indonezyjskich wysepkach. Do ciekawych miejsc należą także piękne i malownicze plaże – Kelingking Beach, Tanjung Tinggi Beach oraz wiele innych, kratery wulkanów – Mount Kelimutu, Mount Bromo i inne, groty i jaskinie – Maria Kerep Cave, Rangko Cave, a także różnorodne uliczne targowiska oraz pchle targi. Niezwykłym przeżyciem jest również zobaczenie tarasów, na które składają się pola ryżowe – Tegalalang Rice Terrace. Dla bardziej wymagających i nie lubiących siedzieć w jednym miejscu interesującym może okazać się nurkowanie, gdzie podziwiać można różnokolorową rafę koralową, snurkowanie z żółwiami, czy też bogata oferta sportów wodnych.

Indonezja jest krajem różnorodności, dlatego polecić ją można wszystkim. Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego i nikt nie będzie się nudził.

Dodaj komentarz