Holowanie czy laweta – co wybrać?

laweta Świecko

Zdarzają się takie szczęśliwe stłuczki lub kolizje, kiedy kierowcom ani pasażerom nic się nie stało, a do tego oba pojazdy są wciąż sprawne i mogą bez problemu z powrotem włączyć się do ruchu drogowego. Niestety, nie zawsze tak jest. Czasami nasz pojazd nie jest już w stanie samodzielnie się poruszać i trzeba go po prostu usunąć z drogi, aby nie stwarzał zagrożenia i nie zawadzał innym kierowcom. W takim wypadku stajemy przed wyborem – holowanie czy laweta https://www.laweta-swiecko.com.pl/, co jest lepsze?

Kiedy można holować samochód?

Wielu kierowców odruchowo decyduje się na holowanie na lince holowniczej, ponieważ jest to po prostu rozwiązanie tańsze. Popularne jest także wykorzystywanie do holowania znajomych, aby nie musieć płacić za profesjonalne usługi. Nie jest to najlepsza opcja – niewprawiona osoba może w pewnym momencie stracić kontrolę nad pojazdem lub po prostu swoją jazdą uszkodzić holowany samochód.

Jeśli interesuje nas holowanie 24h Świecko zawsze lepszym rozwiązaniem będzie zapłacenie za usługi profesjonalistów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ostatecznie nie poniesiemy jeszcze większych kosztów z tytułu naprawy pojazdu. Warto także znać zasady odnośnie tego, kiedy holować można, a kiedy jest to absolutnie zabronione. Przede wszystkim nie możemy się na to zdecydować na autostradzie. Jeśli niesprawny jest układ hamulcowy, kierowniczy lub oświetlenie również nie ma takiej możliwości. Ponadto niewskazane jest holowanie samochodów z automatyczną skrzynią biegów czy hybrydowych, ponieważ można je w ten sposób tylko jeszcze bardziej uszkodzić.

Laweta – droższe, ale pewniejsze rozwiązanie

Kiedy samochód jest całkowicie niesprawny i holowanie na lince holowniczej nie jest możliwe, najlepszym rozwiązaniem będzie laweta Świecko. Co prawda zapłacimy więcej, ale będzie to rozwiązanie znacznie pewniejsze i w niedługim czasie uda się z pewnością rozwiązać problem. Przede wszystkim ważne jest to, aby pojazd nie blokował drogi i kreował ryzyka w trakcie holowania. Nie warto oszczędzać i próbować holować na lince niesprawnego auta, ponieważ po prostu może się to na nas zemścić. Ponadto warto pamiętać, że jeżeli nasze auto nie jest wystarczająco sprawne, aby poruszać się po drodze, a to nie my spowodowaliśmy wypadek, możemy skorzystać z lawety Świecko na koszt sprawcy, a konkretnie jego ubezpieczenia OC. Nawet jeśli to my byliśmy sprawcą, powinniśmy móc liczyć na holowanie na lawecie bez dodatkowych kosztów po wykonaniu telefonu do naszego ubezpieczyciela.

Jeśli zdarzy nam się wypadek i pojazd nie jest w pełni sprawny, nie warto ryzykować i próbować dalej nim jechać. Laweta Świecko to znacznie bezpieczniejsza opcja.

1 thought on “Holowanie czy laweta – co wybrać?

Dodaj komentarz