O czym trzeba pamiętać wysyłając dziecko na zieloną szkołę?

zielone szkoły białystok

Zielona szkoła łączy rozrywkę z edukacją, dzięki czemu jednocześnie pozwala dzieciom odpocząć, ale też nie porzuca całkowicie nauki. Ta forma wypoczynku cieszy się dużą popularnością zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, ponieważ pozwala na kilka dni oderwać się od monotonni nauki w szkolnych ławkach i podejść do tematu od innej strony. Jednak zanim wyślemy swoje dziecko na tego typu wyjazd, jest kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać.

Przeanalizuj harmonogram wycieczki

Zupełnie inaczej wyglądać będą zielone szkoły Białystok niż zielone szkoły organizowane chociażby w Gdańsku. Wobec tego nawet jeśli nasze dziecku już kiedyś było na zielonej szkole, warto za każdym razem dobrze zapoznać się z harmonogramem wyjazdu i sprawdzić, czy wszystko jest zgodne z naszymi oczekiwaniami (a także chociażby z fizycznymi możliwościami naszej pociechy).

Przekaż opiekunom niezbędne informacje

Bardzo wielu rodziców zapomina chociażby powiedzieć opiekunom wycieczek o alergiach dzieci, przyjmowanych przez nich lekach czy jakiegoś rodzaju ograniczeniach. Może to mieć nieprzyjemne konsekwencje, dlatego też jeśli jest coś, o czym opiekun wycieczki powinien wiedzieć, powinniśmy go o tym poinformować jeszcze przed wyjazdem.

Sprawdź stan autokaru

Rodzice dzieci wyjeżdżających na zieloną szkołę mają pełne prawo do uzyskania wglądu w badania techniczne autokaru. Jeśli jednak mimo wszystko będziemy mieli uzasadnione podejrzenia, że z pojazdem jest coś nie tak (lub z jego kierowcą, czyli jest on na przykład pod wpływem alkoholu), to nie powinniśmy tego ignorować, a wezwać policję.

W ten sposób zapewnimy bezpieczeństwo zarówno swoim własnym dzieciom, jak i wszystkim innym pasażerom autokaru. Jakichkolwiek uchybień i nieprawidłowości nie powinniśmy ignorować, ponieważ mogą one później okazać się kluczowe.

Zachowaj rozsądek przy pakowaniu

Zielone szkoły z reguły trwają zaledwie kilka dni. Nie ma wobec tego powodu, aby pakować dziecku pełną walizkę ubrań, którą ledwo będzie ono w stanie unieść. Powinniśmy spakować dziecku tylko to, co może być dla niego użyteczne – nic więcej, ani nic mniej.

Warto także przy pakowaniu wziąć pod uwagę, jaki jest plan wycieczki i w jakim dokładnie miejscu się ona odbędzie. Inaczej spakujemy dziecko na zielone szkoły Białystok, a zupełnie inaczej, jeżeli będą one miały miejsce chociażby w górach czy nad morzem.

Zielona szkoła to dla wielu dzieci świetne przeżycie, które jest potem przez długi czas bardzo pozytywnie wspominane. Warto zadbać, aby odbyła się bez żadnych przeszkód czy trudności.

Dodaj komentarz