Jak zamienić uszczelkę w oknie?

jak zamienić uszczelkę w oknie

Na wstępie możemy zaznaczyć że nie ma w tym nic trudnego, więc nie ma się o co bać i łatwością może to zrobić początkująca osoba bez konkretnych wymogów czy też nie musi być po szkole budowlanej. Na początek możemy Sobie przygotować drobną metrówkę, specjalnie mocny klej, chociaż czasem bez niego można Sobie poradzić i na wszelki wypadek obcinaczki.

Od czego zacząć?

To proste! Najpierw musimy udać się do sklepu po odpowiednią uszczelkę pod względem wyboru producenta, wymiarów i najlepiej pod kolor, a z racji że są stosowane gumowe i plastikowe, powinniśmy wiedzieć jaka nadaje się do Naszego okna! W zasadzie praktycznie nie ma uszczelek idealnie pod wymiar więc właśnie dlatego będą Nam potrzebne obcinaczki i nasza mini metrówka! A więc jesteśmy już po zakupie przykładowo gumowej uszczelki, jaki jest Nasz następny krok?

Krok po kroku co dalej!

Zdemontowanie starej uszczelki: W zasadzie to nic trudnego, jeżeli żadne zaczepy Nam nie przeszkadzają to możemy śmiało podważyć uszczelkę śrubokrętem i starać się Ją wyciągnąć, gdzie takie zadanie jest zwykle ułatwione, gdy jest gumowa! Lecz może się zdarzyć tak że będziemy potrzebowali wykręcić metalowe elementy dla ułatwienia demontażu.

Oczyszczenie szczeliny: Gdy już uda Nam się pozbyć starej uszczelki powinniśmy zabrać się za oczyszczenie szczeliny, tak by żaden brud tam nie zalegał. Możemy to zrobić wilgotną szmatką, sprężonym powietrzem lub gdy coś jest mocno przyklejone, delikatnie skrobać śrubokrętem,

Montaż nowej uszczelki: Tutaj może być troszkę więcej zabawy więc zanim nałożymy klej, musimy wymierzyć długość tak by pochłonęła całość bez zbędnych dziur do których później może się dostać woda. Jeżeli nie ma żadnego problemu pod wymiar możemy się zabrać za oklejenie uszczelki i dokładnego zamontowania Jej w szczeliny. Musimy zwrócić uwagę czy wszystko jest na równi, gdyż delikatne górki mogą powodować problematyczne zamykanie się okna.

Podsumowanie

Jak widać robota jest banalna, więc nie ma obaw, że ktoś coś zepsuje podczas jakiejkolwiek czynności, a warto potrafić wykonywać takie drobne obowiązki, bo przecież przy Swojej żonie nie będziemy dzwonić po bliskiego znajomego kto ewentualnie potrafi zrobić taką robotę. A żeby było ciekawiej, w Polsce mamy wymiarowe uszczelki do okna pod producenta, gdzie sprawa jest na ogół ułatwiona.

Dodaj komentarz