Jak uniknąć wysuszenia cery w sezonie zimowym? 

pielęgnacja cery zimą

Zimowa pogoda nie jest zbyt łaskawa dla naszej skóry. Przez wiatr i mróz skóra szybko się przesusza, jest podrażniona, odcień cery staje się ziemisty i matowy. Jak to można zmienić?

Najczęstsze błędy dotyczące pielęgnacji skóry zimą

Powszechnym błędem jest używanie jednego kremu przez cały rok. Tymczasem kosmetyki powinno się dobierać nie tylko do typu cery, ale też stosownie do pory roku, ponieważ w zależności od pogody zmieniają się potrzeby skóry. Tu zresztą dochodzi do kolejnego zaniedbania – bardzo wiele osób w sezonie jesienno-zimowym rezygnuje z filtru słonecznego, choć to akurat przydaje się przez całe 12 miesięcy.

Zimą nie powinno się też używać zbyt wielu przesuszających skórę kosmetyków, jak zwykłe mydła w kostce czy kremy z wysoką zawartością wody. Z drugiej strony, niekorzystne dla cery są też kremy bardzo tłuste, zapychające pory – do ochrony skóry przed niskimi temperaturami lepsze będą kremy o lżejszej konsystencji i niskiej komedogenności, dostępne na przykład na eranatura.pl/.

Jak wybierać kosmetyki na zimę?

Naturalne kosmetyki mają tę przewagę, że dobrze oczyszczają skórę nie naruszając przy tym warstwy lipidowej. W zimowych kremach do twarzy powinny się znaleźć składniki aktywne dobrze wiążące wodę w tkance skórnej oraz naturalne substancje nawilżające, jak chociażby masło shea albo olej kokosowy. Idealny krem na zimę tworzy warstwę ochronną, ale nie obciąża skóry i nie zapycha porów, dobrze też, by uwzględniał potrzeby danego typu cery. Koniecznie też używamy specjalnych kosmetyków do pielęgnacji ust, na przykład z oferty eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/pielegnacja-ust-naturalne-kosmetyki/.

Na noc warto stosować tłustsze kremy o właściwościach regeneracyjnych. Znowu zwracamy uwagę na skład – substancje takie jak wazelina będą zatykać pory, za to roślinne oleje mocno nawilżą skórę i pomogą odbudować powłokę lipidową. Raz, dwa razy w tygodniu można jeszcze zrobić maseczkę odżywiającą oraz łagodny peeling oczyszczający dogłębnie skórę.

Dodaj komentarz