Rodzaje wykładzin biurowych – który wybrać? 

wykładzina biurowa

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie biuro bez wykładziny? Wykładzina biurowa to podstawowy element aranżacji pomieszczenia. I to nie tylko wizualny. Wykładzina wycisza miejsce pracy, ociepla otoczenie i nadaje mu klimatu. Zobacz jakie są rodzaje wykładziny biurowej, i który warto wybrać. 

Dywanowa wykładzina biurowa 

Najpopularniejszym rodzajem wykładziny biurowej jest podłoże dywanowe. Występuje w dwóch odmianach – w rolce oraz płytkach. Pierwszy rodzaj pozwala na uzyskanie jednolitego podłoża. Nie widać na nim złączeń i idealnie pasuje do minimalistycznych wnętrz. Wykładziny dywanowe mają także wysokie właściwości akustyczne. Produkt marki Milliken wycisza pomieszczenie aż o 31 decybeli. W przeciętnym biurze typu ‘open space’ panuje hałas o głośności 80 decybeli. Żeby jednak osiągnąć maksymalny komfort pracy i skupienia, dźwięk nie powinien przekraczać 50. Dzięki wykładzinie dywanowej możemy wyciszyć pomieszczenie i stworzyć miejsce pracy sprzyjające koncentracji.

Drugim rodzajem są wykładziny dywanowe w płytkach. To wygodne rozwiązanie do dużych biur, które narażone są na wysoką eksploatację. W razie uszkodzenia któregoś fragmentu wykładziny, wystarczy wymienić dany segment. Dzięki formie płytek możesz uniknąć ściągania całej powierzchni. Ponadto wykładzina biurowa marki Milliken, to ekologiczne rozwiązanie. Materiały wykorzystane do produkcji pochodzą w 70 proc. z recyklingu. Dzięki temu rozwiązaniu możesz wspierać dbanie o środowisko. 

Wykładzina biurowa PVC

Na drugim miejscu znajduje się wykładzina PVC. Materiał ten jest antypoślizgowy i odporny na ścieranie. Dlatego świetnie sprawdza się w przestrzeni biurowej. Podłoże z polichlorku winylu może występować w różnych wzorach i kolorach, np. imitować drewno. Dzięki temu nadaje się do różnego rodzaju aranżacji. Ten rodzaj wykładziny jest także wyjątkowo prosty w utrzymaniu czystości. Gładka powierzchnia sprzyja nieosadzaniu się brudu, który można łatwo zmyć. To idealnie rozwiązanie do dużych biur, w których dziennie przewijają się setki osób. 

Dużą zaletą wykładziny PVC jest także ognioodporność. Ma niską zdolność dymienia oraz nie wydziela toksycznych substancji w wysokich temperaturach. Wykładzina biurowa zapewnia również izolację termiczną oraz akustyczną. Chociaż ten ostatni parametr jest niższy niż w przypadku wykładziny dywanowej. Który rodzaj wykładziny wybrać? To zależy od wielkości i rodzaju biura. W małych i kameralnych przestrzeniach lepiej sprawdzi się wykładzina dywanowa. To także dobre rozwiązanie do sal konferencyjnych. Natomiast wykładzina PVC idealnie nada się do recepcji i miejsc użyteczności publicznej. 

Dodaj komentarz