Jaka pościel będzie najlepsza dla dziecka

pościel 140x200

Wygodna pościel w łóżeczku naszego dziecka to podstawa. Wielu rodziców nie wyobraża sobie, aby dziecko spało w nieodpowiedniej pościeli i nie chodzi tu wyłącznie o kolory czy wzory pościeli. Na co więc trzeba zwrócić uwagę? Jaka powinna być pościel do łóżeczka dziecka?

Dla spokojnego snu i bezpieczeństwa naszego dziecka powinniśmy wybierać pościel, która będzie odpowiedniej wielkości oraz wykonaną z bezpiecznych materiałów. Co to oznacza? Przede wszystkim, zbyt mała lub zbyt duża kołderka nie zapewni dziecku komfortu podczas snu. W zbyt dużej kołdrze dziecko może się zakopać i mieć problem z wyjściem spod niej. Kiedy maleństwo zakryje kołderka w całości, a maluch się przebudzi, może się wystraszyć. Co więcej, pod grubym materiałem kołderki możemy nawet nie usłyszeć, że nawet dziecko będzie płakać. Dla niemowlaków najlepiej wybrać pościel 70×100 cm, dla nieco większych dzieci pościel 135×100, a dla dużych dzieci pościel 140×200.

Zbyt duża kołdra może spowodować przegrzewanie się dziecka, które nie będzie mogło odkryć się i nieco ochłodzić. Ponadto, duża kołdra może być też dość ciężka dla maleństwa, może zsunąć się z materaca, a maleństwo nie będzie w stanie wciągnąć jej na siebie, aby ponownie się okryć. Co więcej, dziecko okrywane zbyt małą kołderka może nie być wystarczająco ciepło okryte. W efekcie może marznąć. Tak więc, niewłaściwie dobrany rozmiar kołderki dla dziecka może okazać się nie tylko złym pomysłem, ale przede wszystkim może odbić się na zdrowiu maleństwa. Tego zaś nie chcielibyśmy najbardziej. W końcu, kiedy kładziemy dziecko na drzemkę lub na odpoczynek nocny zależy nam na tym, by dziecko wyspało się, a sen wpłynął na prawidłowe zdrowie i rozwój maleństwa, a nie odwrotnie.

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę ze względu na zdrowie dziecka jest zastosowanie odpowiednich materiałów. Pościele do łóżeczka dziecięcego powinny być wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Warto sprawdzić, czy wybrana pościel posiada odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo dziecka. Materiały takie nie podrażniają delikatnej skóry dziecka, nie powodują odparzeń czy reakcji alergicznych. Co więcej, w procesie produkcji czy magazynowania nie użyto środków chemicznych, które mogłyby niekorzystnie wpływać na skórę oraz cały organizm maleństwa.

Jeśli sięgniemy po pościel do łóżeczka, która wykonana jest z odpowiednich materiałów, będzie pozytywnie wpływać na sen malucha. Miękki materiał będzie przyjemny w dotyku, nadmiar ciepła będzie odprowadzany, a jednocześnie nasze dziecko nie będzie marznąć.

Dodaj komentarz