Prześcieradła dla niemowląt – takie, aby maleństwo miało wygodnie

Jak przygotować łóżeczko dla niemowlaka

Każdy przyszły, bądź świeżo upieczony rodzic zastanawia się nad wyprawką dla swojego dziecka. Jakie wybrać ubranka, pieluchy, czy pościel. Pościel, a tym samym prześcieradła dla niemowląt odgrywają ważną rolę w samopoczuciu takiego maleństwa. Na rynku znajdziemy wiele ofert, według których zapewnimy dziecku spokojny sen.

Prześcieradła dla dzieci – z gumką czy bez?

Prześcieradła do łóżeczka są różne. Jest prześcieradło dziecięce z gumką, albo bez. Pytanie, które wygodniejsze? Na pewno dzięki gumce w prześcieradle unikniemy zbędnego zawijania się, a malutkie dziecko nie zaplącze w nim ani rączki, ani nóżki. Prześcieradło nie będzie się podwijać, za to będzie leżeć na materacu równo. Nie tylko maleństwo, ale i większe dziecko nie będzie się denerwowało. Ważnym w wyborze pościeli dla dziecka jest także materiał, z którego jest ona wykonana – liczy się porządne wykonanie oraz porządny materiał.

Pościele i prześcieradła dziecięce z bawełny

Dobrym pomysłem jest, aby pościel, a także prześcieradła dla dzieci i niemowlaków wykonane były z bawełny. Materiał jest miękki i przyjemny w dotyku, a skóra dziecka nie poci się. Jeżeli nie mamy możliwości zakupu pościeli wykonanej ze stuprocentowej bawełny, warto zwrócić uwagę, czy w ogóle jest ona w składzie pościeli oraz jaki wynosi procent. Istotnym jest, aby nasz przyszły zakup, ze względu na komfort dziecka, nie był wykonany z materiałów syntetycznych, a co najważniejsze – poliestru. Z doświadczenia wiemy, że ubrania wykonane z tego materiału, które mamy okazję nosić, nie są tak przyjemne w dotyku, jak bawełna. Co najważniejsze, poliester nie przepuszcza powietrza.

Pościel wykonana z poliestru to zły pomysł

Jeśli chcemy, aby nasze maleństwo miało komfortowy sen, warto wstrzymać się z zakupem pościeli wykonanej z poliestru. Unikniemy wtedy pocenia się dziecka oraz wysypki, która może pojawić się z powodu braku przepływu powietrza. Plusem takiej pościeli, a także prześcieradła jest to, że nie gniecie się bardzo oraz szybko schnie. Zaoszczędzamy dzięki temu na czasie. Nie musimy jej prasować, w przeciwieństwie do kołdry, czy prześcieradła wykonanych z bawełny. Warto zatem zastanowić się, co jest ważniejsze: nasz zaoszczędzony czas podczas prania, czy wygoda naszego dziecka?

Jako rodzic, warto dołożyć wszelkich starań, aby niemowlę miało komfortowo, w dzień nosząc wygodne ubranka, a także w nocy – śpiąc pod wygodną, mięciutką kołdrą oraz na miękkim, przyjemnym w dotyku oraz nie ślizgającym się prześcieradle. Sami przecież cenimy sobie dobry sen, który jest ważnym elementem na każdym etapie życia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie funkcjonować, a niemowlę znajdzie siły na zabawę.

Dodaj komentarz