Co warto wiedzieć o pomocy drogowej?

pomoc drogowa Świecko Słubice

Mało jest takich kierowców z długoletnim stażem, którym nigdy nie zdarzyło się skorzystać z usług pomocy drogowej. Nawet jeśli jesteśmy dobrym kierowcą i jeździmy ostrożnie, wciąż może nam się zdarzyć moment nieuwagi. Ponadto o ile jesteśmy w stanie kontrolować swoje zachowanie i swoją jazdę, tak nie mamy najmniejszego wpływu na to, co robią i jak zachowują się inni. Jeśli drugi kierowca jest pijany, pod wpływem środków odurzających czy po prostu zachowuje się w sposób niebezpieczny, to nic nie jesteśmy w stanie nic z tym faktem zrobić i może okazać się, że pomoc drogowa Świecko Słubice będzie nam po prostu potrzebna. W takim razie co powinniśmy o niej wiedzieć?

Pomoc drogowa to nie tylko laweta

Wielu mogłoby się wydawać, że całodobowa pomoc drogowa Słubice zajmuje się po prostu holowaniem uszkodzonych pojazdów z miejsca zdarzenia do mechanika. Faktycznie, jest to jedna z jej popularniejszych i bardziej znanych usług. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jej oferta jest na ogół znacznie szersza i jest w stanie pomóc w wielu różnych przypadkach. Może się na przykład zdarzyć, że nasz pojazd będzie po stłuczce czy awarii nadal w dużej mierze sprawny i wymagana będzie tylko drobna naprawa, której z tego czy innego względu nie będziemy w stanie dokonać sami. Mowa to chociażby o wymianie przebitego koła. Dzięki pomocy drogowej powinniśmy być w stanie w niedługim czasie rozwiązać problem i wrócić na drogę. Dodatkowo nawet jeśli nie obejdzie się bez lawety, nie zawsze będzie to musiało oznaczać koniec naszej podróży. Pomoc drogowa 24h Słubice może mieć w ofercie także dostarczenie pojazdu zastępczego. Ponadto służyć będzie ona pomocą nawet w razie takich zdarzeń jak brak paliwa czy jego złe wpompowanie.

Pomoc drogowa może być darmowa

Jeśli mamy wykupioną polisę AC, jest szansa, że nawet będąc sprawcą wypadku ubezpieczyciel pokryje nam koszta holowania naszego pojazdu. Warto więc zwrócić na to uwagę przy zakupie ubezpieczenia, a jeśli już to zrobiliśmy, dobrym pomysłem może być przeczytanie ponownie jego warunków. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy zadzwonić do naszego ubezpieczyciela i je rozwiać. Najlepiej zrobić to odpowiednio wcześniej, abyśmy nie musieli się o to martwić w nagłym wypadku.

Czy tego chcemy czy nie, może nam się przydarzyć sytuacja, w której pomoc drogowa Świecko Słubice będzie zwyczajnie niezbędna. Warto więc znać kilka podstawowych faktów na jej temat, które mogą się w takim przypadku przydać.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.laweta-slubice.com.pl/ – laweta Niemcy Słubice.

Dodaj komentarz