Miłości na pomoc – rola portali randkowych

Miłości na pomoc - rola portali randkowych

Miłość z portali randkowych to coraz częstsze zjawisko społeczne wśród młodego pokolenia. Coraz więcej ludzi decyduje się na poznawanie i utrzymywanie kontaktów z wykorzystaniem takiego właśnie kanału. Często odnosimy wrażenie, że przez media społecznościowe świat przeniósł się w inny wymiar – wirtualny. To tam się spotykamy, rozmawiamy ze sobą, tam szukamy pomocy i pocieszenia. Ta nowa sytuacja rodzi niezmiennie pytanie – dlaczego tak często korzystamy z portali internetowych? Jakie otwierają przed nami możliwości?

Dlaczego korzystamy z usług portali randkowych?

Powszechnie przyjmuje się, że portale randkowe to odpowiedź na coraz szybszy tryb życia. Mamy mało czasu, zajmuje nas gonitwa za karierą zawodową, dojazdy do pracy, rozwój osobisty. Co więcej, jak napisał autor książki “Pokolenie ja”, żyjemy w kulturze powszechnego konsumpcjonizmu i stajemy się coraz bardziej egocentryczni. To nie sprzyja tworzeniu relacji międzyludzkich, tym bardziej budowaniu trwałych związków opartych na wzajemnym szacunku i miłości. Dla wielu z nas to właśnie nasze potrzeby stały się najważniejsze. Chcemy zaspokoić swoje ego, dlatego często wyidealizowany obraz naszego przyszłego partnera życiowego zniechęca nas do tworzenia relacji z kimś bliskim, ale normalnym, człowiekiem z wadami.

Szukamy ciągłej, nieustannej ekscytacji związanej ze zmianą. Nie chcemy zobowiązań, ponieważ po pewnym czasie partner zaczyna nam przeszkadzać w szukaniu nowych doznań i… nas nudzić, dlatego tak często uciekamy do niezobowiązujących portali randkowych.

To oczywiście tylko jedna z możliwości. Nie sposób zapomnieć o tym, że wielu ma problem ze znalezieniem partnera w realnym świecie – czy to przez nadmiar obowiązków, pochłaniającą cały czas karierę zawodową czy też może nieśmiałość? Problemy geograficzne? Dla nich portal taki to czasem jedyna opcja.

Jakie rozwiązania oferują nam portale randkowe?

Co jasne, na portalu randkowym przede wszystkim chcemy kogoś poznać. Jednak na wielu z nich, poza samym zdjęciem i krótkim opisem, możemy wejść na zupełnie inny poziom interakcji. Dla przykładu, niemal wszystkie portale oferują możliwość czatowania z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym. Niektóre z nich idą krok dalej, dokładając do tego możliwość rozmowy z obrazem na żywo lub możliwość wysyłania krótkich filmików do innych użytkowników, jak badoo mobilne.

Inna dodatkowa funkcja, bardzo istotną z perspektywy użytkownika, to weryfikacja kont, co powoduje, że wyeliminowane jest ryzyko powstawania fikcyjnych profili. Administrator kontroluje również dodane fotografie. Jeśli są one rozmazane, niewidoczne, wulgarne, zostają odrzucone.  Rozwiązanie to pomaga uniknąć rozczarowania, kiedy spotkana osoba znacznie różni się od wizerunku, który deklaruje.

A może potrzebujesz pomocy psychologa, specjalisty od randek czy stylisty? Również takie opcje oferowane są przez sporo portali randkowych.

To oczywiście jedynie czubek góry lodowej. Aby zyskać lepsze rozeznanie w tym temacie, najlepiej spróbuj sam.

Dodaj komentarz