Gdzie pojechać z dziećmi – atrakcyjne miejsca dla najmłodszych

Gdzie pojechać z dziećmi – atrakcyjne miejsca dla najmłodszych

Wycieczka z dziećmi to nie lada wyzwanie dla niejednego rodzica. Maluchy są niecierpliwe i często zdarza się, że szybko nudzą je wszelkie, nawet bardzo ciekawe atrakcje. Rodzice zazwyczaj zastanawiają się, gdzie pojechać z dziećmi, by wszyscy członkowie rodziny byli zadowoleni. Na szczęście jest wiele miejsc, które są idealnie dopasowane do potrzeb małych turystów. Wspólne spędzanie czasu bardzo spaja rodzinne więzy, a wycieczki idealnie się tu sprawdzą. Gdzie pojechać z dziećmi na wycieczkę? Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Farma Iluzji

Znajdujący się w Mościskach Park Rozrywki Farma Iluzji z pewnością zachwyci starszych, jak i młodszych odwiedzających. Jeśli zatem zastanawiasz się, gdzie pojechać z dziećmi na wycieczkę, to wybór tego miejsca będzie strzałem w dziesiątkę. Czekaja tu na was różnorodne atrakcje, m.in. związane z iluzją. Latająca Chata, Pokój Amesa czy Głowa na talerzu zachwyca najmłodszych bez reszty. A to tylko namiastka tego, co tutaj spotkacie. Poza atrakcjami iluzjonistycznymi czeka na was Grobowiec Faraona, Muzeum Egipskie, Zatoka Piratów z tonami piachu oraz wiele innych. Nie zabraknie również aktywnej zabawy na trampolinach, w parku linowym, a dla ochłody w ciepłe dni przygotowano basen ze zjeżdżalniami. Dla najmłodszych dzieci zaaranżowano salę zabaw, w której czeka m.in. basen z piłkami. Po całym dniu zabawy możecie spokojnie usiąść w restauracji i zjeść ciepłe danie. Wspaniałym pomysłem jest także udanie się do jednego z kilku miejsc piknikowych – możecie usiąść na trawniku i w miłym otoczeniu posilić się na miękkim kocyku. Dzieci uwielbiają pikniki, więc taka forma zjedzenia posiłku na pewno przypadnie im do gustu.

Majaland

Bajkę o Pszczółce Mai zna chyba każdy. Twoje dzieci również mogą poznać bzyczącą bohaterkę – nie tylko na ekranie telewizora! Majaland w Kownatach to park rozrywki ściśle związany z tematyką bajki. Dzieci mogą ukryć się w jednym z pięknych kwiatów, które są częścią cudownej kolejki. Wsłuchując się w słowa granej piosenki maluchy jednocześnie muszą unikać tryskającej wody. Jeśli maluch nie będzie uważnie słuchał wskazówek zawartych w piosence zostanie opryskany strumieniem wody! Nawet jeśli nie uda mu się uniknąć opryskania zabawa na pewno będzie przednia! Znajdziecie tutaj również Karuzelę Motyli – nawiązującą do tradycyjnych karuzeli łańcuchowych, jednak nieco urozmaiconą. Klas Heidi to z kolei miejsce, w którym dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę. Eksperymenty, pokazy edukacyjne i ciekawe warsztaty na pewno spodobają się ciekawym świata maluchom. Wiele radości sprawia także przejażdżka po Samochodowym Miasteczku – dzieci mogą wybrać samochód, którym chcą się poruszać i w bardzo przyjemny sposób poznawać zasady ruchu drogowego. To tylko namiastka atrakcji jakie tutaj spotkacie. Zarezerwujcie sobie cały dzień na wycieczkę – Majaland zaprasza!

Sea Park

Park Rozrywki Sea Park w Sarbsku to idealne miejsce dla miłośników wodnych zwierząt. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie pojechać z dziećmi lubiącymi podwodny świat to Sea Park na pewno im się spodoba. Dzieci mogą na własne oczy zobaczyć jak duże są morskie stworzenia. Znajdują się tu bowiem ich makiety, wykonane w naturalnych rozmiarach. Kałamarnica olbrzymia czy rekin wielorybi na pewno zrobią wrażenie na maluchach. Znajdujące się na terenie parku Real Ocean to miejsce, w którym możecie poczuć się jak pod wodą, bez wchodzenia do niej! Poruszając się krętymi korytarzami podwodnego okrętu możecie podziwiać przez szyby pokładowe florę i faunę wszechoceanu. Dzięki wykorzystaniu technologii 3D będziecie mieli wrażenie, że z każdej strony otaczają was wodne stworzenia. Wyprawa na dno oceanu jest w zasięgu ręki! Jak wiadomo dzieci uwielbiają kolejki. Tutaj także nie zabraknie takich atrakcji. Kolorowa ciuchcia jeżdżąca po szynowym torze zabierze wasze pociechy w ciekawą podróż. Świetna zabawę zapewni także park zręcznościowo-linowy, pozwalający na aktywne spędzenie czasu. Blisko 150 metrowy tor przeszkód składa się z 11 kolorowych domków, między którymi dzieci pokonują przeszkody oparte na systemie linowym. Na terenie parku znajduje się również fokarium, gdzie możecie podziwiać foki szare i pospolite, uchatki kalifornijskie oraz kotliki południowo-amerykańskie. Zwierzęta chwalą się swoimi umiejętnościami przed publicznością – wyskoki z wody, piruety czy machanie płetwą to tylko niektóre z nich. Kiedy wy siedzicie wygodnie na trybunach, zwierzęta dają spektakularne show, które zapamiętacie na długo! Dla tych, którzy interesują się prehistoria przygotowano fantastyczne oceanarium prehistoryczne 3D! Wykorzystanie najnowszych technologii pozwoliło na zrekonstruowanie najciekawszych prehistorycznych stworzeń wodnych. Możecie obejrzeć m.in.: plezjozaura, megalodona czy dunkleosteusa. Czekają na was labirynty pełne ogromnych ekranów 3D, które wyglądają jak rzeczywiste akwaria. Dzieci na pewno będą zachwycone, że mogą z bliska obejrzeć prehistoryczne morskie zwierzęta – tym bardziej, że cały czas będziecie mieli wrażenie, jakbyście byli pod wodą.

Udając się na wycieczkę z dziećmi, pamiętaj, aby była ona przede wszystkim ciekawa. Powyższe propozycje na pewno się sprawdzą. Ogrom różnorodnych atrakcji i dobra zabawa sprawia, że wszyscy członkowie rodziny będą zadowoleni! Myślę, że teraz łatwiej ci będzie podjąć decyzję, gdzie pojechać z dziećmi na wycieczkę.

Dodaj komentarz