Gdzie pojechać w Polsce – najpiękniejsze miejsca Polski

Gdzie pojechać w Polsce – najpiękniejsze miejsca Polski

W czasach, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani pragniemy od czasu do czasu oderwać się od codzienności i choć przez chwilę dać się ponieść błogiemu odpoczynkowi. Zastanawiamy się wtedy, gdzie pojechać w Polsce na wymarzony urlop, który spełni nasze oczekiwania. Na wyjazd za granicę, do ciepłych krajów niestety nie każdego z nas stać. Na szczęście Polska posiada wiele ciekawych, spokojnych miejsc, w których możesz oderwać się od codziennego zgiełku i problemów. Weekendowy wyjazd z dala od cywilizacji każdemu z nas wyjdzie na dobre. Poznaj zatem najpiękniejsze miejsca Polski i wybierz się na zasłużony odpoczynek.

Wisełka

Wisełka to kameralna wieś letniskowa w sąsiedztwie granic Wolińskiego Parku Narodowego. We wsi znajduje się jezioro o tej samej nazwie. Do wysokiego, podmywanego przez sztormy klifowego wybrzeża z centrum wsi jest ok. 1,5 km. Jest to idealne miejsce na odpoczynek oraz spokojny spacer wśród pięknej przyrody. Będąc w tych okolicach warto zwiedzić również sam Woliński Park Narodowy. Obejmuje on najbardziej zróżnicowaną krajobrazowo część wyspy Wolin wraz z brzegami Zatoki Pomorskiej i Zalewu Szczecińskiego oraz archipelagiem wysp wstecznej delty Świny. Znaczny obszar położony jest na wysokości powyżej 100 m n.p.m. Na terenie parku leżą też jeziora Pojezierza Wolińskiego, m.in.: Czajcze, Warnowo czy Łuniewo. Pobyt w tych stronach i obcowanie z naturą pozwolą ci się zregenerować i odprężyć.

Nowęcin

Nowęcin to wieś leżąca w sąsiedztwie Łeby i jeziora Sarbsko. Oczywiste jest, że Łeba jest bardzo popularnym kierunkiem wśród turystów. Aby jednak odpocząć, zazwyczaj chcemy uniknąć tłumów. Właśnie dlatego alternatywą może być pobliski Nowęcin. Znajduje się tam zespół pałacowo-parkowy, na którego terenie działa stadnina i ośrodek jeździecki. Nieopodal w Sarbsku mieści się natomiast ośrodek szkoleniowy windsurfingu i kitesurfingu. Nowęcin jest więc idealnym miejscem na odpoczynek, skąd w razie potrzeby będziesz mieć blisko do ciekawych atrakcji. Jeśli jednak zależy ci tylko na relaksie wystarczy ze zaszyjesz się w hotelowym pokoju i z okna będziesz podziwiać piękne otoczenie. Możesz również wybrać się na spacer alejkami otaczającego hotel parku. Zadbana zieleń i woda na każdego wpływają kojąco.

Gdzie pojechać w Polsce by spędzić spokojny czas nad wodą?

Charzykowy

Charzykowy będą dobrym wyborem! Jest to wieś letniskowa, znany ośrodek żeglarski i windsurfingowy nad Jeziorem Charzykowskim. W okresie międzywojennym były główną bazą polskiego żeglarstwa śródlądowego oraz sportu bojerowego. W rozwoju bazy tych sportów zasłużył się Otton Weiland. Należąca do niego modernistyczna willa Bellevue nad jeziorem dzisiaj pełni rolę hotelu. Możesz zatem zakwaterować się w jednym z wielu pięknych pokoi, a potem ruszyć na spokojny spacer wzdłuż jeziora lub wsiąść na łódkę i błogo popływać z dala od wszystkich. W hotelu Bellevue masz również możliwość skorzystania z zabiegów SPA. Jeśli szukasz relaksu, tutaj na pewno go znajdziesz.

Barlinek

Barlinek dzięki malowniczemu położeniu na przełomie XIX i XX wieku rozpoczął turystyczną karierę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać w Polsce na długi spacer to właśnie Barlinek jest tym miejscem. Możesz spędzić tu czas w ciszy i spokoju, przechadzając się po wielu spacerowych alejkach. Jeśli mieszkasz w okolicach, warto od czasu do czasu podjechać do Barlinka, by podziwiać piękne widoki. W centrum miasta leży klimatyczny rynek, którego ozdobą jest fontanna z rzeźbą dziewczynki odpędzającej natrętnego gąsiora. W sąsiedztwie wznosi się gotycki kościół z drugiej połowy XIV wieku, przebudowany w XIX wieku. W narożnik kamienicy przy promenadzie nad jeziorem wkomponowana jest baszta dawnych murów obronnych.

Wolsztyn

Wolsztyn to malowniczo położone miasto na przesmyku między jeziorami Wolsztyńskim i Berzyńskim. Nad miejskimi brzegami Jeziora Wolsztyńskiego znajdują się promenada, molo i kąpielisko położone w parku zespołu pałacowego. Jest to miejsce, gdzie możesz odpocząć i przebywać wśród pięknych warunków przyrody. Ciekawostką jest, że w Wolsztynie mieszkał i tworzył Marcin Rożek, wybitny rzeźbiarz okresu międzywojennego. Jego dom i pracownia są siedzibą Muzeum Regionalnego, które warto odwiedzić, będąc w Wolsztynie.

Gołuchów

Gołuchów to wieś letniskowa położona pośród lasów w dolinie rzeki Ciemnej. Rozsławia ją zamek, który przypomina rezydencje znad słynnej doliny Loary. To zasługa Elżbiety z Czartoryskich Działyńskiej, która zleciła w XIX wieku przebudowę renesansowej rezydencji starosty radziejowskiego Rafała Leszczyńskiego. Elżbieta Działyńska, szerzej znana jako Izabella, urządziła w zamku prywatne muzeum z bogatą kolekcją sztuki antycznej, malarstwa, tkanin i wyrobów rzemiosła artystycznego. Po niemieckiej grabieży części bogatej kolekcji odnalazła się i od 1951 roku cieszy oko zwiedzającym muzeum zamkowe. Budowlę otacza urozmaicony stawami i polanami kompleks parku. To niezwykle cenne arboretum założone w drugiej połowie XIX wieku przez Jana Kantego Działyńskiego. Park przechodzi w naturalne lasy. W parkowej oficynie mieści się Muzeum Leśnictwa, a w lesie nieopodal parku znajduje się pokazowa zagroda zwierząt, gdzie zobaczyć można m.in.: żubry. Jeśli szukasz miejsca bogatego w naturalne piękno i jednocześnie dającego możliwość odpoczynku to Gołuchów czeka na ciebie z „otwartymi ramionami”.

Gdzie pojechać w Polsce na zasłużony odpoczynek?

Powyższe propozycje pomogą ci odpowiedzieć na to pytanie. Są to miejsca, w których możesz spędzić zarówno popołudnie, jak i wyjechać na weekend. Polska jest pełna wielu cudownych, spokojnych miejsc, więc na przedstawionych powyżej lista się nie kończy. Aby jednak poznać bogactwo naszego kraju, musimy od czegoś zacząć naszą wycieczkę, a powyższe propozycje mogą być idealnym punktem odniesienia.

Dodaj komentarz