Gdzie pojechać z dziećmi na wakacje – 5 fajnych miejsc

Gdzie pojechać z dziećmi na wakacje - 5 fajnych miejsc

Jeżeli masz małe dzieci i planujesz spędzić wakacje w gronie rodzinnym w najmłodszymi członkami rodziny, istnieje wiele ciekawych, fajnych miejsc w Polsce, gdzie można spędzić wakacje lub udać się weekendowy wypad z naszymi pociechami. Jeżeli zaś brakuje środków na taki rodzinny wyjazd, można skorzystać z kredytu na wakacje, Proponujemy, gdzie pojechać z dziećmi – 5 fajnych miejsc, w których można spędzić czas z naszymi dziećmi, a jednocześnie samemu mieć fajną zabawę i przeżyć niezapomniane chwile.

Szlak Orlich Gniazd

W Polsce Południowej, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, znajduje się wiele średniowiecznych zamków oraz ruin fortyfikacji, które nazwane zostały Orlimi Gniazdami, a pomiędzy nimi prowadzi Szlak Orlich Gniazd. Wśród nich warto wymienić między innymi zamki w Ogrodzieńcu, Pieskowej Skale, Ojcowie, Rudnie, czy Mirowie. To miejsca, gdzie mała dziewczynka może się poczuć jak prawdziwa księżniczka, mały chłopiec, jak rycerz z bajki, a my nauczymy się wielu ciekawych rzeczy z historii Polski i nie tylko.

Park Miniatur w Inwałdzie

Najważniejsze i najbardziej rozpoznawalne budynki świata odnaleźć można w Parku Miniatur w Inwałdzie, który znajduje się w Polsce Południowej, w okolicach Krakowa. To doskonałe miejsce, aby zobaczyć miniatury najsłynniejszych zabytków w Polsce i na świecie. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest to, że w pobliżu znajdują się również inne parki rozrywki.

Centrum Bajki w Pacanowie

W Pacanowie, który rozsławił Koziołek Matołek znajduje się bardzo fajne miejsce, w które warto wybrać się z dziećmi, to Centrum Bajki. Centrum Bajki w Pacanowie to miejsce, gdzie poznamy nie tylko eksponaty związane z Koziołkiem Matołkiem, ale także z postaciami z innym bajek. Centrum Bajki w Pacanowie to również bardzo ciekawe prezentacje multimedialne.

Park Dinozaurów w Łebie

Wśród miejsc, gdzie warto wybrać się z najmłodszymi, warto wybrać parki rozrywki, a wśród nich parki dinozaurów. To bardzo ciekawe miejsca dla dzieci, a także my możemy wynieść trochę wiedzy. Jednym z najciekawszych parków dinozaurów jest ten znajdujący się w Łebie. Odnajdziemy tu modele dinozaurów w skali 1:1. Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że znajduje się ono w nadmorskim mieście Łeba, możemy więc połączyć wypoczynek nad morzem z odwiedzeniem tego ciekawego miejsca.

Magiczne Ogrody w Janowcu

Bardzo ciekawą propozycją na spędzenie wakacji lub weekendu z dziećmi są Magiczne Ogrody w Janowcu. To miejsce, gdzie można poczuć się jak w bajce, a jednocześnie w bardzo atrakcyjny sposób przedstawione są zagadnienia związane z nauką. To także fajny sposób na obcowanie w przyrodą.

Dodaj komentarz