Gdzie wyjechać na Wigilię – Boże Narodzenie 2019 za granicą

sumatra

Każdy z nas uwielbia świąteczną atmosferę, pyszne potrawy i prezenty. Mimo to Polacy coraz częściej decydują się spędzić święta Bożego Narodzenia za granicą. Takie rozwiązanie pomaga nam uniknąć przedświątecznych obowiązków, sprzątania i spędzania długich godzin w kuchni. Wystarczy spakować walizkę i wyruszyć w podróż. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wyjechać na święta to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji na zagraniczne wakacje w środku zimy.

Wyspy Kanaryjskie

Marzy Ci się wyjazd w egzotyczne strony, w których zamiast świątecznej atmosfery poczujesz wakacyjne wibracje? Boże Narodzenie na Wyspach Kanaryjskich jest właśnie dla Ciebie! W grudniu temperatura, która tam panuje, jest bardzo przyjemna i sprzyja plażowaniu. Możesz skorzystać z tamtejszych atrakcji takich jak nurkowanie, pływanie motorówką czy rejs statkiem. Wyspy Kanaryjskie są też pełne Parków Narodowych, które warto odwiedzić ze względu na zróżnicowaną faunę i florę, którą można tam zobaczyć. Przy odrobinie szczęścia uda Ci się znaleźć atrakcyjną ofertę wakacji last minute właśnie tam.

Madera

Nazywana jest także wyspą wiecznej wiosny, ponieważ temperatury, nawet w grudniu nie spadają tam poniżej 20 stopni Celsjusza. Możesz tam odpocząć na piaszczystej plaży lub aktywnie spędzić czas uprawiając sporty wodne. Mimo że pogoda na to nie wskazuje i na próżno szukać tam śniegu to w grudniu na Maderze można spotkać wiele atrakcji związanych ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Miasta i miasteczka udekorowane są lampkami i świątecznymi ozdobami. W lokalnych restauracjach można znaleźć wtedy wigilijne wypieki i napoje np. poncz z owoców i rumu. Można tam też wziąć udział w tradycyjnej pasterce oraz podziwiać szopkę, którą doskonale znamy wszyscy. Jeśli chcesz poczuć święta za granicą, to wycieczka na Maderę będzie bardzo dobrym pomysłem.

Sumatra

Jeśli chcecie spędzić wyjątkowe święta w pobliżu rajskich plaż, dżungli i wulkanów to Sumatra jest miejscem, które powinno przypaść Wam do gustu. W grudniu temperatury przekraczają tam 20 stopni i panuje tam pora deszczowa. Oznacza to, że powietrze jest bardzo wilgotne, jest ciepło i możemy częściej niż latem spodziewać się tam deszczu. Nie należy się go jednak bać, bo z reguły jest ulewny, ale trwa krótko i zaraz po nim wychodzi słońce. Będąc na Sumatrze, musisz odwiedzić Parki Narodowe, w których żyją dzikie zwierzęta, a także wejść na szczyt wulkanu. Wizyta w tamtych stronach jest też doskonałą okazją do tego, aby poznać nową kulturę i spróbować pysznego jedzenia. Raczej nie znajdziecie tam potraw wigilijnych, ale lokalna kuchnia jest bardzo smaczna i może Was zaskoczyć.

Dodaj komentarz