Ferie w górach – pomysły na aktywny wyjazd

dobór deski snowboardowej

Sezon ferii zimowych w pełni, co z pewnością cieszy wszystkich uczniów. Wolny czas, w którym możemy odpocząć od nauki lub pracy daje wiele możliwości. Zamiast spędzać ferie w domu, wraz z https://www.activ8.pl/ przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji na zimowe aktywności fizyczne, które możesz wykonywać w górach.

Jazda na łyżwach

Jazda na łyżwach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną i przyjaciółmi. Miejskie lodowiska w sezonie zimowym aż uginają się od łyżew i osób, które postanowiły właśnie w taki sposób spędzić ferie. Wcale nie musisz się przejmować, jeśli nie posiadasz własnego sprzętu. W górach znajdziesz wiele wypożyczalni, które oferują łyżwy, z których każdy może skorzystać. Za drobną opłatą będziesz mógł pojeździć na profesjonalnym sprzęcie, a ten sposób spędzania wolnego czasu wcale nie wymaga wielu przygotowań. Wystarczy, że ciepło się ubierzesz i poćwiczysz przez chwilę na lodowisku. Jeśli umiesz jeździć na rolkach, to łyżwy nie powinny dla Ciebie stanowić większego problemu. Jeżdżąc na łyżwach, wzmacniasz mięśnie nóg, poprawiasz krążenie i zwiększasz elastyczność stawów. Nie jest to sport wymagający, dlatego każdy śmiało może spróbować właśnie takiej aktywności fizycznej.

Zjazdy na snowboardzie

Zapaleńcy zimowych aktywności z pewnością doskonale wiedzą czym jest snowboard. Ta niepozorna deska potrafi sprawić naprawdę dużo frajdy, a do tego pomóc pozbyć się wielu kalorii w niedługim czasie. Coraz więcej osób decyduje się właśnie w taki sposób spędzać zimowe ferie w górach. Zjazdy na snowboardzie są bardzo ekscytujące, szczególnie jeśli nigdy dotąd tego nie robiłeś. Jeśli potrzebujesz deski, na której będziesz mógł zjeżdżać, a nie chcesz na początek kupić własnej, to możesz skorzystać z wypożyczalni, które znajdują się praktycznie na każdym stoku.

Dobór deski snowboardowej nie powinien sprawić Ci problemów, ponieważ pracownicy wypożyczalni dopasują sprzęt do Twoich potrzeb i umiejętności. Co więcej, możesz także skorzystać z pomocy instruktorów, którzy nauczą Cię, jak zjeżdża się na desce. Naszym zdaniem to jeden z ciekawszych sposobów na spędzenie wolnego czasu w górach.

Narty

Obok snowboardu to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Podczas jeżdżenia na nartach nasz organizm dotlenia się i spala zbędne kalorie, które zjedliśmy np.  podczas góralskiego obiadu. Co ciekawe wcale nie trzeba prawdziwego śniegu, aby móc zjeżdżać po stokach. W większych miastach można znaleźć stoki pokryte sztucznym śniegiem, które doskonale imitują ten prawdziwy. Nie ma to jednak jak ferie w prawdziwych górach i zjazd na nartach w towarzystwie niepowtarzalnych widoków. Narciarstwo można uprawiać wraz z najbliższymi. Jeśli dopiero uczycie się tego sportu, to może to być bardzo fajna zabawa, którą będziecie wspominać jeszcze na długo po wyjeździe.

Dodaj komentarz