Trzy Parki Narodowe, które każdy powinien odwiedzić

park narodowy słowacki raj

Dzika fauna i flora, liczne szlaki turystyczne, jeziora i góry – wszystkie te rzeczy są w zasięgu naszych rąk, jeśli tylko odwiedzimy Park Narodowy. Zarówno w Polsce, jak i u naszych sąsiadów zlokalizowanych jest kilkadziesiąt miejsc, które są warte zobaczenia. Wraz z https://trip4u.pl/ przygotowaliśmy dla Ciebie ranking trzech najpiękniejszych Parków Narodowych, które warto odwiedzić – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Pieniński Park Narodowy

Nie bez powodu to najchętniej odwiedzany Park Narodowy w Polsce. Turyści uwielbiają go ze względu na krajobrazy i przyrodę, którą można tam zobaczyć. Wąwozy, urwiska, wapienne formacje, rzeka i niesamowite rośliny, to tylko część z rzeczy, które możemy tam zobaczyć. Nieopodal parku znajduje się bardzo bogata baza noclegowa, z której mogą skorzystać turyści, z najdalszych zakątków kraju i świata. W parku znajduje się też platforma widokowa, z której rozciąga się doskonały widok na Dunajec, Tatry i Beskid Sądecki.

Park Narodowy Słowacki Raj

Spędzając wakacje w Zakopanem lub w okolicach koniecznie musisz poświęcić jeden dzień na wizytę u naszych południowych sąsiadów, którzy mogą poszczycić się jednym z najpiękniejszych Parków Narodowych. Park Narodowy Słowacki Raj ma kilka szlaków, z łatwością znajdziecie takie, które da się zdobyć w jeden dzień. Trzeba być jednak gotowym na kilka godzin marszu, nie jest to więc rozwiązanie dla kanapowców, którzy lubią zwiedzać, ale kilkugodzinny marsz nie brzmi dla nich przekonująco. Gwarantujemy jednak, że warto dać się do niego przekonać, ponieważ widoki, jakie zobaczycie po drodze, są nie do opisania. Na szlak najlepiej jest wyruszyć z samego rana, zaraz po śniadaniu. Możesz iść na wycieczkę z przewodnikiem lub samemu odkrywać zakątki Słowackiego Raju. Pamiętaj jedynie o przygotowaniu wygodnych butów z antypoślizgową podeszwą, ciepłych ubrań, jedzenia oraz picia.

Kampinoski Park Narodowy

Jest na drugim miejscu w rankingu największych Parków Narodowych w Polsce. Położony jest ok. 40 km od Warszawy, warto pojechać tam na weekend, aby trochę odpocząć od miejskiego zgiełku. Na terenie parku znajdziemy aż 200 km szlaków rowerowych oraz 350 km szlaków pieszych – jest więc co zwiedzać. Kampinoski Park Narodowy trzeba odwiedzić, choć kilka razy w życiu. W okolicy tego miejsca znajdują się pola wypoczynkowe i tereny biwakowe. Warto pojechać tam latem wraz z rodziną lub przyjaciółmi i urządzić biwak w pięknych okolicznościach przyrody. Ne brakuje tam drzew, które rosną od ponad 200 lat, a także wyjątkowych okazów roślin i zwierząt.

Dodaj komentarz