Jakie zalety mają wakacje w pakietach?

Wycieczki w góry – najbardziej imponujące szczyty świata

Kto z nas nie marzył kiedyś o dalekiej podroży, odkrywaniu egzotycznych kultur, zaskakujących potraw i fotkach niczym z National Geographic? 

Uroki podróżowania szybko bledną jednak w cieniu kłopotów organizacyjnych, przez które trzeba przejść samemu planując wyjazd. Skomplikowane przesiadki, „tanie linie”, które rujnują wakacyjny budżet, bo nie wliczyliśmy kosztu bagażu, obcy kraj i do tego obcy język. Ekscytująca podróż „na własną rękę” może szybko okazać się nie tylko kosztowna, ale przede wszystkim mecząca.  Jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, będziemy zdani tylko na siebie, bo jak zapytać się o drogę w palestyńsko-jordańskim dialekcie arabskiego? Na szczęście z pomocą przychodzą pakiety podróżne, które załatwią wszystko za nas. Bezstresowa podróż za niższa cenę? Z pomocą Internetu i voucherów zniżkowych jest to możliwe.

Minęły już czasy, kiedy podróż z biurem podroży oznaczała 2 tygodnie mało wyszukanych rozrywek w podejrzanych hotelach i meczącym towarzystwie wstawionych współ-wycieczkowiczów. Teraz z momentem wysłania przelewu lub płatności kartą kredytową, oddajemy się w ręce ekspertów wyspecjalizowanych w organizowaniu dla nas wymarzonych wakacji. Konkurencja na rynku jest duża, wiec strony zakupów grupowych prześcigają się w ciekawszych ofertach. Interesuje cię joga w Indiach, wyprawy trekkingowe do Nepalu czy luksusowe resorty na Malediwach? Teraz, jeżeli tylko spędzisz trochę czasu w sieci, możesz znaleźć biuro i pakiet stworzony specjalnie dla Ciebie. Ważne żeby dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, bo im wcześniej, tym taniej. Możemy zaoszczędzić nawet do połowy ceny, jeżeli nie wiąże nas określony termin wyjazdu. Ceny są naturalnie wyższe w okresie świątecznym i wakacyjnym, jeżeli jednak pora roku nie stanowi dla nas przeszkody, nietypowy czas wyjazdu może nam pomóc zaoszczędzić sporą sumę. W końcu Azja w porze monsunowej wciąż jest piękna, a co zaoszczędzimy poza sezonem możemy wydać na jedzenie i lokalne atrakcje.

Pakiety wakacje załatwią za nas wyszukanie zaufanych hoteli i najdogodniejszych przelotów. Nikt przecież nie chce spędzić wakacji w pokoju z przeciekającym sufitem i brygadą karaluchów po podróży z czterema przesiadkami.  Na reklamowych zdjęciach wszystko hotele wydają się czarujące, czyste i nowe, ale nigdy nie mamy pewności czy to nie zasługa photoshopa. Czytanie recenzji zajmuje dużo czasu, więc lepiej oddać się w ręce specjalistów, którzy sprawdzą hotele za nas.  Znika również problem obcej kultury i języka. Pakiet opłaca lokalnego przewodnika, który zaprowadzi nas do najciekawszych miejsc, doradzi gdzie nie przepłacić i pomoże znaleźć właściwego lekarza, gdy przydarzy nam się tropikalny wirus.

Pakiety all inclusive, choć atrakcyjne, to nie jest opcja dla każdego. Jeżeli potrzebujesz więcej swobody i postanowisz jednak samodzielnie zaplanować wakacje, to wciąż istnieją sposoby na zaoszczędzenie na poszczególnych aspektach podroży. Wiele portali oferuje kody rabatowe na przelot, hotel, wyżywienie, czy lokalne atrakcje. Nawet, jeśli podróżujemy z plecakiem i ciasnym budżetem, z pomocą vouchera możemy zafundować sobie wypad do spa czy romantyczną kolację i połączyć przygodę z odrobina luksusu. Niezależnie od tego, czy sami zdecydujemy się je organizować, czy powierzymy to grupie ekspertów, od wymarzonych wakacji dzieli nas tylko jedno kliknięcie.

Dodaj komentarz