Koszty związane z wyjazdem na Bali

Koszty związane z wyjazdem na Bali

Coraz więcej osób zaczyna podróżować. Jest to związane zarówno z możliwością szybkiego przemieszczania się, jak i łatwym dostępem do internetu, gdzie można zobaczyć praktycznie wszystko, przez co ludzie zakochują się w różnych zakamarkach ziemi. Przykładem miejsca, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie jest Bali.

Bali

Jest to indonezyjska wyspa, która leży w archipelagu małych wysp Sundajskich. Jej długość to 145 km, a szerokość to 80 km, więc jeśli chodzi o wielkie zwiedzanie samochodem to nie ma co na to liczyć. Tam się jedzie przede wszystkim odpocząć i pooglądać piękne widoki.

Loty na Bali

Zakup biletu lotniczego do tego kraju to koszt około 2500 zł. Jest to bardzo atrakcyjna cena, ponieważ trzeba przelecieć, aż 11 000 km. Jeśli komuś praca pozwala na loty z dnia na dzień to może mu się udać złapać bilety nawet za 1600 w 2 strony. Jednak niewiele osób może sobie pozwolić na wylot następnego dnia.

Noclegi

Następną rzeczą, o którą będzie trzeba się martwić to noclegi. Każdy chce mieć gdzie spać, więc trzeba się tym zająć najlepiej przed wylotem. Na stronach internetowych można znaleźć oferty bardzo tanich noclegów, ponieważ wynoszą one 30-40 zł na noc. Jednak będą to bardzo skromne warunki. Jeśli chce ktoś naprawdę odpocząć to musi przygotować się na koszty od 100 do 200 zł za noc. Jest to cena zbliżona do standardów europejskich, więc nie powinna ona nikogo dziwić.

Koszty związane z jedzeniem

Słyszy się o posiłkach za 5 zł, jednak ciężko się na takie natknąć. Jeśli chce się zjeść dobry obiad w restauracji tradycyjnej to trzeba liczyć się z wydatkiem od 60 zł za 2 osoby. W porównaniu do polskich standardów to nie jest bardzo dużo. Warto posmakować tradycyjnych dań, które będą przygotowywane przez samych mieszkańców Bali.

Rzeczy, które kosztują ale trzeba ich spróbować

Przede wszystkim masaż. Bali słynie z dobrego masażu i naprawdę warto chociaż raz udać do centrum masażu. Koszt takiej atrakcji to około 30 zł za jedną godzinę, więc nie jest on nie wiadomo jak wysoki. Jest to oczywiście kwota za tradycyjny masaż, jeśli ktoś woli z olejkami i innymi atrybutami to będzie musiał oczywiście dopłacić.

Surfing na Bali też jest główną atrakcją. Oczywiście nikt nie każe nauczyć się surfować przed przyjazdem. Nauczyć się tego można na samej wyspie i koszt związany z taką 2-godzinną lekcją to około 50-60 zł. Warto z niej skorzystać, ponieważ może być to jedyna taka szansa przez całe życie, a jeśli kiedyś pojedzie się w inne miejsce, gdzie można surfować to nie będzie trzeba brać lekcji tylko wypożyczyć samą deskę.

Dodaj komentarz