Może w tym roku pojedźmy do Chile?

Może w tym roku pojedźmy do Chile?

Wycieczka do Chile polega na odkryciu pięknego miasteczka Valparaiso, wędrówce w pobliżu wulkanów i lodowców oraz relaksie na rajskich plażach.

Co jeśli pojedziesz na wycieczkę do Chile? Jest wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą połączyć przyrodę, sport, ale także wakacje kulturalne i gastronomiczne. W Chile jest tak wiele do odkrycia: wędrówki po wulkanach i lodowcach, rajskie plaże z widokiem na Ocean Spokojny, spacery kulturalne w Valparaiso de Pablo Neruda i liczne przyjemności smakowe, takie jak ceviche.

Ciekawe miejsca w Chile

Jeśli jest jedno miasto, które koniecznie musisz odkryć w Chile, to Valparaiso. Na wysokości znajduje się niesamowite skansen z dziełami sztuki ulicznej, niezwykły dom poety Pabla Nerudy i tarasy z widokiem na Ocean Spokojny gdzie skosztujemy lokalnego koktajlu, pisco sour. Kolejne miasto do odwiedzenia, stolica Santiago. W historycznym centrum warto zwiedzić prekolumbijskie muzeum sztuki, które jest pełne rzeźb i ceramiki. Na granicy z Boliwią są South Lipez, niesamowity region pustynny, punkt początkowy wycieczek do Salar de Uyuni. Na południu kraju możesz występować niesamowicie wędrówki, aby podziwiać krajobrazy andyjskie. Wspinaj się na wulkan Villarrica z Pucon lub wybierz się na górską wędrówkę dalej na południe w parku narodowym Torres del Paine. Równie imponujący i mityczny, dlaczego nie pójść do Wyspa Wielkanocna, aby podziwiać moai, te tajemnicze i majestatyczne posągi? Jeśli chcesz odpocząć na rajskiej plaży podczas wakacji w Chile, idź do Park Narodowy Pan de Azucar, w którym można pływać.

Do zrobienia w Chile

W małym miasteczku San Pedro de Atacama, położonym w Południowej Lipezie, możesz wypożyczyć rower i pedał do dolin Księżyca i Śmierci. Dla mniej wysportowanych można podążać ścieżką 4×4 lub w ramach wycieczki zorganizowanej przez lokalnego przewodnika udostępnionego przez Evaneos. Entuzjasta pieszych wędrówek na dalekie południe i do Patagonii. Możemy sobie pozwolić kilkudniowe wędrówki po Parku Narodowym Huerquehue lub nawet bardziej na południe, na wyspie Navarino. Krajobrazy na końcu świata zapierają dech w piersiach. Jeśli wolisz wulkany, nie wahaj się wyruszyć na wejście na wulkany Osorno lub Calbuco w okolicy Puerto Montt. Aby spotkać pingwiny Magellana, najlepszym sposobem jest udanie się na wyspę Magdalena. Chcesz coś zrobić surfować na rajskiej plaży ? Udaj się do małego miasteczka Pichilemu, znanego z fal, idealnego etapu podczas podróży do Chile w wersji sportowej. Wreszcie, epikurejczycy znajdą pewną przyjemność skosztuj wspaniałych chilijskich roczników. Najlepsze winnice znajdują się w okolicach Santiago.

Kiedy jechać do Chile?

Chile odwiedzane jest przez cały rok. Ponieważ kraj znajduje się na półkuli południowej, pory roku są odwrócone. W lipcu i sierpniu będzie chłodniej, nawet jeśli temperatury będą łagodne (około 10-15 stopni). Oczywiście warunki klimatyczne nie są takie same, jeśli jesteś w Santiago, na wybrzeżu Pacyfiku, w Patagonii lub w suchych regionach północy. Aby maksymalnie wykorzystać wakacje w Chile, zalecamy miesiące listopad i luty. Pogoda jest idealna (około 25 stopni) i jest to okres, kiedy mieszkańcy Ameryki Południowej nie są jeszcze na wakacjach. Najwięcej jest frekwencji w grudniu i styczniu.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Chile.

Informacje praktyczne

Aby podróżować do Chile, musisz mieć paszport ważny co najmniej sześć miesięcy od daty wjazdu do kraju. Po przyjeździe władze dadzą ci dokument (kartę migracyjną), który musisz przechowywać do czasu wyjazdu. Walutą Chile jest peso chilijskie. Dzienny budżet do zaplanowania nie jest wysoki. Żadne szczepienia nie są obowiązkowe, aby odwiedzić Chile, ale nie wahaj się skonsultować z lekarzem, jeśli jesteś w trakcie leczenia.

Dodaj komentarz