Świnoujście – 7 niezaprzeczalnych zalet

Świnoujście – 7 niezaprzeczalnych zalet

Wczasy nad morzem z dzieckiem, to nie do końca to samo co szalone wakacje z grupką bezdzietnych, lubiących zabawę przyjaciół. Głównym powodem są zainteresowania dziecka, dla niego inne rzeczy będą atrakcją. Oczywiście, są też takie miejsca gdzie i rodzic i dziecko znajdą coś dla siebie. Poniżej znajdziecie kilka sugestii, na które szczególnie należy zwrócić uwagę podróżując wraz z maluchem.

1. Warunki pogodowe oraz czystość powietrza

Sprawdź pogodę długoterminową w Świnoujściu

Samej pogody nie da się idealnie przewidzieć, jednak to, co charakteryzuje północ Polski, to idealne powietrze. Zarówno w morzu, jak i na lądzie powietrze, które wdychamy w czasie spacerów jest bogate w wiele cennych pierwiastków, w tym między innymi jod. Wizyta w Świnoujściu na przełomie zimy i wiosny nie przyniesie dużej opalenizny, ale wzmocni nasz układ oddechowy podczas spacerów po plaży. Wielu bywalców odwiedza Świnoujście podczas ferii zimowych. Właśnie wtedy morze oferuje świetne fale do surfingu i skimboardu. Chcąc spróbować ekstremalnego sportu możemy liczyć na pomoc szkółek surfingowych. Dobrym miejscem na uprawianie tego sportu jest uznamska plaża przy wiatraku czy też plaża w Warszowie. Dla kontrastu, w porze letniej, między majem a wrześniem, temperatury wzrastają, długość dnia sięga 17 godzin, a temperatura wody przekracza 20 stopni.

2. Atrakcje

Przeczytaj polecane atrakcje dla rodzin z dziećmi – jest w czym wybierać

Rodzice powinni mieć przygotowany pełen wachlarz możliwości, kiedy dziecko zapyta co będzie robiło podczas wakacji nad morzem. Świnoujście to miasto tętniące życiem. Dla najmłodszych w ofercie są liczne place zabaw. Miasteczko Piratów z przyrządami z drewna w kształcie statku znajduje się przy ul. Żeromskiego. Bezpieczeństwo zapewnia miękkie podłoże z piasku. Inną atrakcją jest ścianka wspinaczkowa w postaci dużego dinozaura – obiekt znajduje się w Parku Chopina. Tam również znajdziemy odzwierciedlenie prawdziwej rakiety, samolotu czy zwierząt. Dla dorosłych jest miejsce do gry w bule – atrakcja rodem z Francji. Do użytku publicznego są również stoliki do gry w szachy. Zimą w parku otwierany jest tor saneczkowy. Warty uwagi jest także park linowy Bluszcz. Właściciele zapewniają wiele tras o różnych poziomach trudności. Zabawa dla najmłodszych, ale i dla dorosłych. Jeśli na wczasy zabieramy ze sobą rolki, deskorolkę albo hulajnogę dobrym miejscem na wykorzystanie sprzętu jest otwarty skatepark przy ul. Kościuszki. Świetna zabawa gwarantowana. Tuż obok znajduje się boisko do piłki nożnej z syntetyczną nawierzchnią oraz bieżnia. Dla lubiących aktywny wypoczynek, ale i chcących odpocząć na plaży, polecana jest siatkówka plażowa. Inne ciekawa propozycje to gra w badmingtona, trampoliny czy dla dzieci liczne zjeżdżalnie. Nie zapominajmy o wyjątkowo białym piasku. Czyste plaże skłaniają do budowania wyjątkowych modeli zamków. Dla przypomnienia, plaża w Świnoujściu niejednokrotnie wygrywała w rankingach najlepszych plaż w Polsce. Do wyboru także atrakcje wodne – snorkeling, jazda na dmuchanym bananie, niezapomniane rejsy statkiem. Na uwagę zasługuje jak najbardziej podziemne miasto na wyspie Wolin. Tajemnicze schrony przez długie lata były ściśle tajne. Teraz z atrakcji może skorzystać każdy. Czas spędzony pod ziemią to około jedna godzina. W schronach temperatura nie przekracza 10 stopni, warto mieć ze sobą coś ciepłego do ubrania.

3. Noclegi

Do wyboru pensjonaty, domki, hotele, ośrodki wypoczynkowe – wszystko przyjazne dzieciom. Obiekty posiadają odpowiednie udogodnienia, jak miejsce do zabawy wewnątrz oraz na zewnątrz, sprzęty ułatwiające pobyt z niemowlakiem często również ciekawe animacje dla najmłodszych. Dla rodziców chcących się zrelaksować w SPA poleca się wybierać hotele, które zapewniają odpoczynek dorosłym a równocześnie sprawują opiekę nad dziećmi. Zdarza się, że oferta SPA jest również skierowana w stronę dzieci. To samo dotyczy menu, dla najmłodszych niektóre hotele serwują osobną kartę dań. Dużym atutem jest możliwość wypożyczenia roweru z zamontowanymi fotelikami. W taki sposób możemy się wybrać na nadmorskie wycieczki. Na wypadek deszczowych dni wiele hoteli posiada miejsce rozrywki z dostępnymi stołami do gry w ping-pong czy bilard.

4. Bezpieczeństwo

Ze względu na bliskość morza bardzo dużo akcji kierowanych przez policję dotyczy bezpieczeństwa nad wodą. Spotkania z dziećmi oraz młodzieżą dotyczą promowania zasad dobrego i zdrowego wypoczynku. Jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa ze względu na innych turystów czy ludzi zamieszkujących miasto, odsetek przestępczości jest niewielki. Miasto jest pod stałą obserwacją kamer. Na plaży oraz w morzu, o bezpieczeństwo odpoczywających dbają wykwalifikowani ratownicy. Zagrożenia czyhające w wodzie to również bakterie żyjące w morskiej toni. Inspektorat ds. jakości wody stale sprawdza jej stan, tak aby nie doszło do żadnego zatrucia. Plaża w Świnoujściu została wyróżniona i jako jedyna w Polsce otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi. Symbol gwarantujący najwyższą jakość kąpielisk wodnych.

5. Transport

Do Świnoujścia najwygodniej dojechać samochodem. po wjeździe do miasta można skorzystać z przeprawy promem albo skorzystać z autostrady prowadzącej przez Niemcy. Wówczas możemy zjechać w punkcie Świnoujście Ahlbeck albo Świnoujście-Garz. Wygodne jeśli chcemy znaleźć się w punkcie końcowym jak najszybciej.

6. Festiwale

To często organizowana rozrywka w mieście. Niekoniecznie wszystkie zaplanowane są na sezon letni. Wyjeżdżając do Świnoujścia warto zapoznać się z rozkładem kulturalnym. Dla przykładu, w najbliższym czasie będzie zorganizowany rectal Roberta Janowskiego “Najpiękniejsze Melodie Świata w Świnoujściu”. Są również zaplanowane takie wydarzenia jak Dni Morza, Dni Świnoujścia, Dni Marynarki Wojennej RP. Dla fanów folkloru, warto wziąć udział w festiwalu “Lato nad Świną”. Wówczas wydarzeniem sąsiadującym jest także jarmark folklorystyczny. Jak morze, to i szanty. Tych posłuchamy na festiwalu „Wiatrak”. Niezapomniane wspomnienia gwarantowane! Zimą atrakcyjnym punktem w mieście jest Jarmark Świąteczny, na którym do spróbowania wiele lokalnych, wigilijnych potraw. Rozwój kulturalny gwarantowany bez względu na wiek uczestnika.

7. Kuchnia

Najlepsze restauracje w Świnoujściu

Wielu z nas wakacje nad morzem kojarzą się z beztroskim dzieciństwem kiedy to cudowny zapach przygotowywanych gofrów nakłaniał nas żeby również ustawić się w kolejce. To samo dotyczy lodów, które nad morzem smakują inaczej albo co najważniejsze grillowanej ryby. Smaku dodaje zjedzenie posiłku niedaleko morza z cudownym widokiem na Bałtyk. Przypomnijcie sobie dziecięce lata wybierając się w podróż do Świnoujścia, a równocześnie to czas, by zadbać o takie wspomnienia dla swoich dzieci. Świnoujście daje wiele możliwości do spędzenia rodzinnych wakacji w mieście. Bez względu na pogodę, rodzice są w stanie dobrze zorganizować dzień. Niektóre z propozycji opisaliśmy, ale z pewnością jest ich więcej. Zdecydowanie zachęcamy do odkrywania!

Dodaj komentarz