Wycieczka do Afryki – gdzie szukać informacji?

Wycieczka do Afryki – gdzie szukać informacji?

Poza Egiptem Afryka nie jest popularnym miejscem na urlopowanie, jednak mimo to warto się przyjrzeć temu kontynentowi w celu poszukiwania nowych doznań. Jednak z samego początku chciałbym zaznaczyć, że specyficzny charakter tego kontynentu nie jest idealnym wyborem dla wszystkich urlopowiczów. Jeśli wyobrażasz sobie swój doskonały urlop jako wylegiwanie się na plaży lub na basenie hotelowym i popijaniem drinków to urlopu w Afryce nie zapamiętasz dobrze. Afryka jest przeznaczona dla osób, które chcą od urlopu czegoś więcej, a wyżej opisany sposób urlopowania jest dla nich zbyt nudny.

Jeśli nadal poważnie myślisz o wyborze czarnego kontynentu na urlop to powinieneś zaopatrzyć się w turystyczne mapy Afryki (zwykłe lub przeszukać materiały w internecie). Takie mapy podpowiedzą Tobie co warto zwiedzić w Afryce i gdzie się udać. Niestety nawet najlepszej jakości turystyczne mapy Afryki nie wskażą wam najlepszych rozrywek jakich możecie doznać na tych ziemiach. Na przykład nigdy nie doznacie prawdziwego Safari w Afryce jeśli skorzystacie z zwykłych ofert wycieczkowych. Jeśli chcecie dobrze zabawić się w Afryce to musicie wyrzucić turystyczne mapy Afryki i poszukać kogoś kto już tam był i będzie w stanie doradzić gdzie się wybrać i gdzie wynająć przewodnika, który dostarczy wam przygód. Znalezienie takich osób nie jest proste, poszukiwania najlepiej rozpocząć w internecie na forach związanych z Afryką. Niestety wiąże się to z pisaniem do wielu osób i długim oczekiwaniu na odpowiedzi, ale mogę wam zagwarantować, że jeśli przeżyjecie prawdziwe Safari w Afryce to zapamiętacie je do końca swojego życia. Taka wycieczka dostarczy wam milion razy więcej atrakcji niż urlopowanie w miejscach, które uwzględniają turystyczne mapy Afryki.

Jedynym minusem takiego urlopu jest niezwykle duży koszt takiej wycieczki. Jeśli szukacie czegoś w okolicach kilku tysięcy euro to możecie zapomnieć o takich doznaniach. Koszty prawdziwego Safari są o wiele większe, ale oczywiście jest to warte swojej ceny.

Dodaj komentarz