Jaki sport spala najwięcej kalorii? Będziesz zaskoczony odpowiedzią

Zazwyczaj osoba o średniej wadze musi spalać około 3500 kalorii dziennie, aby stracić jeden kilogram tłuszczu tygodniowo, co jest uważane za zdrowe tempo utraty wagi. Oznacza to, że należy wyeliminować z diety około 600 kalorii dziennie. Biorąc pod uwagę, że nasze ciało zużywa od 1200 do 1400 kalorii dziennie w spoczynku, każde ćwiczenie, które pomaga nam zwiększyć wydatek kalorii, będzie już miało wpływ na utratę wagi, o ile utrzymamy zdrowe nawyki i zdrową dietę.

Jaki sport spala najwięcej kalorii?

Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, utrzymać formę, czy prowadzić zdrowy tryb życia, ważne jest, aby pamiętać, że ćwiczenia fizyczne przynoszą wiele korzyści dla zdrowia, poza spalaniem kalorii, która można wydać podczas tego lub innego ćwiczenia.

Obliczając wydatek kaloryczny poprzez uprawianie sportu, musisz wziąć pod uwagę różne czynniki, które różnią się w zależności od osoby, takie jak metabolizm, budowa fizyczna, wiek, doświadczenie sportowe i oczywiście intensywność, z jaką ćwiczenie jest wykonywane.

Mając na uwadze te zmienne, będziesz zaskoczony, że ćwiczeniem, które spala najwięcej kalorii w przeliczeniu na spędzony czas, jest po prostu bieganie, ze średnią 540 kalorii na 30 minut. Jeśli jednak szukasz ćwiczeń o mniejszym wpływie na organizm i niskim ryzyku kontuzji stawów, zwycięzcą jest jazda na rowerze.

Bieganie

Jaki sport spala najwięcej kalorii? Jest to bieganie, ze średnią od 600 do 1000 kalorii spalanych na godzinę, w zależności od prędkości, z jaką biegnisz i własnej budowy fizycznej, wagi i doświadczenia jako biegacza. Ponadto bieganie ma inne zalety, które sprawiają, że jest to jeden z najpopularniejszych sportów dla tych, którzy chcą utrzymać formę lub schudnąć:

  • Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu poza dobrą parą butów do biegania.
  • Nie ma potrzeby dołączania do siłowni lub zespołu.
  • Możena dostosować harmonogram i tempo do własnych potrzeb.

Jeśli jednak chcesz uniknąć kontuzji, ważne jest, aby zacząć biegać z pewną ostrożnością, zawsze rozgrzewając i rozciągając mięśnie przed i po każdym treningu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, idealnym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie od chodzenia z rosnącą prędkością, aż poczujesz się wystarczająco silny/ silna, aby zamienić chodzenie w bieganie.

Jazda na rowerze

Po bieganiu, jazda na rowerze jest sportem, który spala najwięcej kalorii. Przy średniej prędkości 26 km / h, osoba ważąca ponad 50 kg spali około 360 kalorii w ciągu pół godziny ćwiczeń, w zależności od intensywności i prędkości. Wśród wszystkich korzyści płynących z rozpoczęcia jazdy na rowerze i częstszego poruszania się na nim, możemy wyróżnić następujące:

  • Jest to środek transportu, zarówno do dojazdów do pracy, jak i do codziennych czynności, dzięki czemu ćwiczysz niemal nie zdając sobie z tego sprawy.
  • Jest to sport o niskim wpływie na organizm, z niewielkim ryzykiem kontuzji.
  • Jest to modny sport, więc są w sprzedaży rowery w szerokim zakresie cen.

Dodaj komentarz