5 najpopularnieszych miejsc dla nowożeńców

5 najpopularnieszych miejsc dla nowożeńców

Miesiąc miodowy – jest to tradycja praktykowana przez nowożeńców tuż po ślubie. Niestety często zapominamy o niej, przez brak pomysłów oraz funduszy na realizacje. Niepotrzebnie! Chcielibyśmy wam trochę przybliżyć jak go spędzić zależnie od dostępnych funduszy.
Podróż

Najczęściej nowożeńcy wybierają podróż za granicę. Biura podróży często w swoich katalogach posiadają oferty dla młodej pary. Jest to dobra opcja jeżeli zostało nam jeszcze trochę funduszy, jednak musimy pamiętać, że takie oferty często są kilka procent droższe, niż identyczne tylko bez nazwy „Dla nowożeńców”. Jest to zwykłe zagranie marketingowe, dość zrozumiałe z resztą.

Jeżeli natomiast funduszy zostało nam troszkę mniej i nie możemy pozwolić sobie na wykupienie gotowej wycieczki, z pomocą przychodzą nam wyszukiwarki promocji lotów, hoteli oraz wszystkich udogodnień. Najczęściej używana obecnie w Polsce to : https://www.wakacyjnipiraci.pl/ , oczywiście jest ich znacznie więcej po wpisaniu w wyszukiwarkę. Udostępnienie przez nas strony ma wyraz jedynie poglądowy, jak bardzo ceny różnią się gdy w transakcji nie uczestniczą pośrednicy.

A może przygoda życia? Nie wydamy zbyt dużo pieniędzy, a wspomnienia chyba najmocniej będą na nas oddziaływać. Mówimy tutaj o podróży autostopem, spanie u obcych ludzi którzy pozwolą nam wejść pod swój kawałek dachu, a może i w niektóre noce pod namiotem ( Tutaj zalecamy sprawdzić pogodę przed ewentualnym wyjazdem ). Dość ekstremalny miesiąc miodowy, przy którym trochę sprzecznie możemy powiedzieć, że jest to czas wypoczynku, bez stresu. Jednak mały odsetek nowożeńców co raz częściej decyduje się na tego typu wyprawę. Tutaj najbardziej chyba jednak znaczenie ma nasz charakter i sposób życia codziennego.

5 najczęściej wybieranych kierunków to:

Grecja
Francja
Włochy
Bali
Polska

Grecja – przez wiele źródeł mówi się, że jest to najlepszy kierunek dla nowożeńców planujących wyjazd na wiosnę. Greckie wyspy takie jak : Itaka, Rodos, Kreta czy Mykonos to najbardziej atrakcyjne miejsca gdzie możemy miło spędzić czas. Warto zaplanować sobie zwiedzanie Cyklad, wyspy wulkanicznej Santorini, następnie udać się na rejs promem przy zachodzie słońca na wyspę Milos. W celu uwolnienia się z tego całego stresu warto udać się na Mykonos – jednaj z najbardziej imprezowych wysp, a na następny odpocząć na małej wysepce Delos na którą możemy się dostać wypożyczając małą łódkę ( średni czas trwania podróży to około 25 minut )

Francja – przez wielu uważana za najlepszy możliwy wybór. Mówiąc Francja i miesiąc miodowy nasuwa nam się od razu na myśl Paryż, miasto słynące z romansów, uniesień miłosnych dodatkowo o największym współczynniku zaręczyn ( tak, to właśnie w Paryżu najczęściej planowane są oświadczyny ). Miejscami, które musimy odwiedzić jest wieża Eiffla, gdzie gdy posiadamy trochę większy budżet możemy zjeść romantyczną kolacje na samej górze z panoramą miasta, Luwr – jedno z największych muzeów na świecie, Le Champs Elysees – nie znajdziemy chyba lepszego miejsca gdzie możemy w jednej chwili zrobić wyjątkowe zakupy, coś zjeść, a następnie udać się na imprezę. Warto przepłynąć się łódką po rzece Sekwana gdzie wszystkie światła będą skierowane na nas, a my poczujemy się, że świat należy tylko do naszej dwójki.

Włochy – Rzym i Wenecja – dwa miasta, które podczas wyboru tego państwa musimy zobaczyć. Rzym to potęga architektury, Wenecja natomiast miasto miłości, słynące z Romea i Julii. Warto wynająć małą gondole i udać się nią pomiędzy ciasnymi uliczkami i poczuć ten klimat. Co raz częściej nowożeńców możemy spotkać w Pize, pod sławną krzywą wieżą. Linie lotnicze oferują nam naprawdę korzystne ceny na loty. Dodatkowo zachętą może być oryginalna kuchnia włoska, rozsławiona na cały świat, z której również w kulturze Polskiej dużo zaczerpnięto.

Bali – to chyba najlepszy kierunek gdy chcemy aby ludzie wokół nas świętowali nasz ślub razem z nami. Duża część Hoteli oferuje niezwykłe benefity dla par, które zdecydowały się przyjechać w okresie do 6 miesięcy od pobrania. Od dużych koszy wypełnionych owocami, po specjale kąpiele czy pięknie przyozdobione łóżka płatkami róż. Możemy również liczyć na zniżki w SPA. Bali oferują nam ośrodki imprezowe, przy samej plaży jak i również ośrodki w zaciszu gdzie będziemy mogli się oddać pielęgnowaniu naszej wzajemnej miłości. Dla par, które jednak wolą aktywnie spędzić ten czas mamy do zaoferowanie zwiedzanie licznych zabytków.

Polska – tutaj liczy się już tylko nasza wyobraźnia i upodobania. Możemy wybrać się i nad morze, i na mazury, jak i również w góry. Warto jednak oddalić się od swojego miejsca zamieszkania na tyle aby odciąć się chociaż na chwile od presji wywieranej na nas po pobraniu się.

Dodaj komentarz