Punkty widokowe w Waszawie, które robią wrażenie

Punkty widokowe w Waszawie, które robią wrażenie

Warszawa jest stale rozwijającym się i dynamicznie zmieniającym się miastem. Z roku na rok przybywa coraz więcej ciekawych miejsc. Tak też jest z miejscami, z których można podziwiać Warszawę z góry. Z pewnością jeszcze długa droga przed Warszawą by dorównać europejskim stolicom, bądź światowym metropoliom, które opisywałam w artykule poświęconym właśnie dużym miastom, ale jednak biorąc pod uwagę uwarunkowania historyczne, Warszawa pięknie się odbudowała i staje się coraz bardziej atrakcyjna dla turystów z całego świata. Odkryliśmy kilka bardzo ciekawych punktów widokowych, z których można podziwiać panoramę Warszawy z góry. Poniżej przedstawiamy listę tych miejsc.

Pałac Kultury i Nauki

Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej popularnych miejsc wśród turystów chcących podziwiać Warszawę z góry. Taras widokowy znajduje się na 30. piętrze PKiN. Obecnie piętro to jest remontowane. Warszawę można podziwiać codziennie w godz. 10:00-20:00, a od maja do września w każdy weekend jest też możliwość wejścia na taras w godzinach wieczornych: 20:00-23:00. Bilet wstępu kosztuje 20 zł/ osobę. O zniżkę mogą się starać dzieci, studenci, grupy, czy też warszawiacy. Wejście jest natomiast darmowe dla posiadaczy karty Warsaw Pass.

Dzwonnica kościoła Św. Anny na Starym Mieście

To z tego miejsca według nas rozpościera się najpiękniejszy widok na Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Kościół znajduje się przy samym Starym Mieście na Krakowskim Przedmieściu. Oprócz widoku na Stare miasto możemy podziwiać stamtąd Krakowskie Przedmieście, Warszawski Manhattan czy Stadion Narodowy.

Bar Level27

Jest to całkiem nowe miejsce na mapie Warszawy. Jak sama nazwa wskazuje klub znajduje się na 27 piętrze, a dokładnie na dachu Millenium Plaza przy Placu Zawiszy. Z tarasów klubu można podziwiać piękną panoramę “warszawskiego Manhattanu”.

The View Warsaw

Kolejny – a raczej chronologicznie pierwszy tego typu klub w Warszawie, oferujący widok na panoramę miasta. Znajduje się on na 31. piętrze jednego z najwyższych wieżowców w stolicy.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Jest to miejsce stanowiące jeden z najlepszych punktów widokowych na Warszawę. Kopiec został sztucznie usypany od południowej strony ulicy Bartyckiej. Jest to miejsce bardzo ważne dla warszawiaków. Na szczycie kopca znajduje się powiem pomnik Polski Walczącej. Co roku 1 sierpnia odbywają się tu uroczystości upamiętniające powstańców warszawskich.

Ogrody BUW (Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego)

Bardzo popularne i bezpłatne miejsce w Warszawie. Można stamtąd podziwiać panoramę Warszawy – piękny most Świętokrzyski czy Stadion Narodowy.

Ogród na Dachu Centrum Nauki Kopernik

Na dachu Centrum Nauki Kopernika znajduje się ogród, z którego doskonale widać Warszawę. Można stąd podziwiać nowo powstałe bulwary wiślane, Stare Miasto, czy też Most Świętokrzyski i Stadion Narodowy.

Basen w hotelu Intercontinental

Jest to jedno z najciekawszych miejsc w Warszawie. Znajduje się na 43 piętrze hotelu Intercontinental. Korzystający z basenu czy jacussi mogą podziwiać spektakularny widok na panoramę miasta. Miejsce to jednak nie należy do najtańszych. Wstęp do centrum Wellnes nie będąc gościem hotelowym kosztuje 150 zł / osobę.

Dodaj komentarz