Atrakcje Turystyczne – Tatry

Atrakcje Turystyczne – Tatry

Jeśli chodzi o te polskie atrakcje Turystyczne to Tatry są tymi najczęściej wybieranymi. Mowa tu dokładnie o tym, że góry te przynajmniej dla części z nas wyglądają czyściej od pewnej części Alp. Wynika to rzecz jasna z tego, że ta konkretna atrakcja jest tą mało komercyjną, czyli tolerowany jest ten ruch turystów na szlakach i ten metr od danego szlaku, ale taki typowy turysta nie może sobie pójść od tak sobie starym szlakiem, czyli drogami, po których chodzą niemal głównie pracownicy danego parku. Ograniczenia te są powiązane z tym, że w parku tym swobodnie poruszają się też dzikie zwierzęta, a ludzie niestety te zwierzęta płoszą i właśnie dlatego ze szlaku nie można zboczyć znacząco. Nie można też wyrzucać śmieci tam gdzie popadnie, tylko trzeba mieć ze sobą jakiś worek lub plecak na te typowe odpadki.

Szlaki.

Pewna część turystów doskonale wie o tym, że w Tatrach te szlaki turystyczne się zmieniają, czyli jakieś opady deszczu mogą uszkodzić dany szlak i dlatego też pracownicy parku muszą taki szlak odtworzyć, a jedno z urwisk zabezpieczyć. Takie dbanie o szlaki turystyczne to nie zawsze jakieś wybitnie trudne prace, bo w większości przypadków wystarczy jedynie nieco przyciąć gałęzie, po to by chodziło się dostatecznie komfortowo, ale te obluzowane stopnie z kamienia stanowią już wyzwanie dla ludzi, czyli przez ten jeden obluzowany kamienny stopień ktoś może sobie skręcić nogę w kostce, dlatego te stopnie się co jakiś czas naprawia. W przypadku tych uczęszczanych szlaków robi się to niemal co rok, a w przypadku tych o których turyści niemal nie pamiętają robi się to raz na jakieś trzy lub cztery lata. Na dokładkę pracownicy parku muszą też dbać o to akuratne oznakowanie szlaków, czyli o to by znaki znajdowały się tam gdzie trzeba. Znaków takowych często nie niszczą ludzie tylko warunki atmosferyczne, które w okresie jesienno zimowym są też i tymi wybitnie trudnymi.

Tatry zimą.

Tatry zimą to rzecz jasna narty, ale nie jeździ się na nich po całym parku, tylko tam gdzie można to robić turystom. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu ludzi nie lubi Tatr w okresie zimowym, bo pewne szlaki są wtedy tymi nie dostępnymi i na dokładkę zimą znacznie trudniej chodzi się po górach. Warunki te rzecz jasna nie odstraszają pracowników parku, bo oni nawet zimą muszą dbać o park i o jego atrakcje. Natomiast stoki narciarskie to już atrakcje dla miłośników nart, którzy wiedzą jak się jeździ i dosłownie co roku powracają na stoki i na konkretne trasy narciarskie, bo jest to dla nich atrakcyjne.

Dodaj komentarz