Co warto zobaczyć w europejskich stolicach?

Co warto zobaczyć w europejskich stolicach?

Trwają wakacje i większość ludzi planuje swoje urlopy. Teraz, kiedy można bardziej swobodnie podróżować, może czas postawić na miejsca, w których nigdy się nie było, a wiele się o nich słyszało? Co więc warto zobaczyć w najbardziej popularnych europejskich stolicach?

Paryż (Francja)

Stolica Francji kojarzona jest z tym, że jest to miasto miłości oraz słynie ze wspaniałego jedzenia. Na zwiedzanie Paryża należy poświęcić od 4 do 5 dni by mieć pewność, że zobaczyło się wszystko. Co jest absolutną koniecznością do zobaczenia? Będąc w Paryżu nie można przegapić spaceru Polami Elizejskimi i obejrzenia Łuków Triumfalnych. Obowiązkowa jest także całodniowa wizyta w Luwrze i Disneylandzie. Co to byłby za pobyt w Paryżu bez wejścia i podziwiania widoków z Wieży Eiffla? Ciekawą atrakcją byłoby również przepłynięcie się Sekwaną jak i wizyta w Mouline Rouge.

Ateny (Grecja)

Stolica Grecji to jedno z najstarszych miast na świecie. Zobaczyć tam można wiele zabytków oraz pozostałości po dawnej architekturze. Będąc w Atenach nie można odpuścić sobie wejścia na Wzgórze Akropolu, na którym powstawały świątynie, jak Panteon. Koniecznie trzeba przejść się Platą, czyli najładniejszą dzielnicą. Kolejnym ciekawym miejscem jest Łuk Hadriana, który praktycznie nienaruszony dotrwał naszych czasów.

Lizbona (Portugalia)

Lizbona uważana jest za jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. Na jej zwiedzenie potrzeba przynajmniej 3 dni. Będąc w Lizbonie nie można przegapić spaceru Alfamą, czyli najstarszą dzielnicą miasta oraz przejażdżki najsłynniejszym tramwajem nr. 28, który przemierza wąskie uliczki miasta. Wspaniałym miejscem do odwiedzenia jest Klasztor Hieronimitów, który wywiera ogromne wrażenie. Ciekawym punktem planu dnia może być wizyta w największym muzeum powozów i karet. Dodatkowe wrażenia na pewno zapewni przejażdżka ponad 17 metrowym mostem Vasco da Gamy.

Londyn (Anglia)

Dla tych co preferują chłodniejsze klimaty, stolica Anglii będzie idealnym punktem, do którego można się wybrać. Na zwiedzanie wystarczą 3 dni. Wycieczka do Londynu nie może obejść się bez przejażdżki London Eye. Kolejnym ważnym punktem programu musi być Tower Bridge z twierdzą Tower of London, jak i Big Ben czy Pałac Bukhingham. Warto też zajrzeć do Muzeum Historii Naturalnej, które jest ciekawym miejscem.

Rzym (Włochy)

Pierwsze co przychodzi na myśl kiedy myśli się o tej stolicy jest Koloseum i na pewno warto będzie zobaczyć je od środka. Kolejną istotną rzeczą do zobaczenia jest Panteon, który jest jedną z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnych. Wycieczka do Rzymu nie mogłaby być udana bez odwiedzenia Fontanny di Trevi, której woda spełnia życzenia po wrzuceniu pieniążka. Koniecznie wstąpić trzeba też na Plac św. Piotra.

Każda z wyżej wymienionych stolic jest piękna i każda jest ciekawa. Trzeba jednak pojechać i zobaczyć na własne oczy, aby mieć swoją indywidualną opinię na temat danego miejsca.

Dodaj komentarz