Domki Zakopane – gdzie warto zatrzymać się na ferie zimowe?

domki Zakopane

Ferie zimowe to długo wyczekiwany urlop wypoczynkowy, który stanowi świetną okazję do rodzinnego wyjazdu w góry i nie tylko. W okresie zimowym to właśnie południe Polski jest najchętniej odwiedzane przez turystów. Wynika to z idealnych warunków do jeżdżenia na nartach, czy snowboardzie, a także pochodzeniu po pięknie ośnieżonych górach. Zanim jednak zaplanujesz atrakcje dla swojej rodziny, w pierwszej kolejności powinieneś pomyśleć o miejscu do zakwaterowania.

Gdzie warto zatrzymać się na ferie zimowe?

Jeżeli chodzi o spędzanie ferii zimowych, to najczęściej wybieranym przez nas kierunkiem jest oczywiście zimowa stolica Polski, czyli Zakopane. W okresie zimowych wakacji miasto przeżywa prawdziwe turystyczne oblężenie. Jeśli więc i Ty również planujesz spędzić najbliższe ferie w pobliżu Tatr, to warto wcześniej rozejrzeć się za kwaterą do wynajęcia. Z uwagi na praktyczność i wygodę najczęściej wybieramy domki, w których możemy nie tylko odpocząć, ale również poczuć się swobodnie.

Domki Zakopane to zatem najczęściej wpisywane hasło w sieci, które ma pomóc znaleźć idealne miejsce. Jeśli jednak zimowa stolica Polski nie oferuje już żadnych atrakcyjnych miejsc noclegowych dla rodzin, warto poszukać ich w okolicznych miejscowościach. Dobrym pomysłem będzie np. zatrzymanie się w Kościelisku, które znajduje się zaledwie 5 kilometrów od Zakopanego. Równie atrakcyjnym miejscem i dobrze zurbanizowanym będzie Poronin, czy Bukowina Tatrzańska – jednak to właśnie Kościelisko znajduje się najbliżej zimowej stolicy.

Domki Zakopane — na co zwracać uwagę podczas szukania kwatery?

Znalezienie odpowiedniej kwatery na wynajem dla całej rodzinny to często nie lada wyzwanie. Z jednej strony szukamy cenowej okazji, dzięki której nieco przyoszczędzimy na feriach. Z drugiej jednak strony zależy nam na wygodzie całej rodziny i bliskości do wszelkich sklepów, restauracji czy atrakcji turystycznych. Ostateczny wybór pada najczęściej na kwatery w Zakopanem. Z uwagi na zimowy tłok w mieście nie zawsze jest to jednak dobry wybór. Co prawda domki Zakopane cieszą się ogromną popularnością, jednak tworzące się na drogach zatory dość mocno ograniczą urlopowe plany.

Dużo lepszym pomysłem jest zatem znalezienie kwatery w okolicznej miejscowości, z której nie będziemy mieli zbyt daleko do Zakopanego. Dzięki temu łatwiej ominiemy korki w Zakopanym. Wybierając domek poza zimową stolicą, warto zatem upewnić się, że kwatera znajduje się odpowiednio blisko sklepu, apteki czy restauracji, do których w razie pilnej konieczności dotrzemy bez większego problemu. Wybierając odpowiedni domek, nie zapomnij także zwrócić uwagi na jego kondycję i wyposażenie, ale o tym chyba nie musimy Ci już przypominać.

Dodaj komentarz