Meksyk i jego atrakcje: Tulum

Meksyk i jego atrakcje: Tulum

Wycieczki po Meksyku to szansa na przeżycie wyjątkowej przygody. Tu z cennymi zabytkami można spotkać się niemal na każdym kroku, a odkrywanie tajemnic starożytnych miast każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Gdzie warto się wybrać? Jednym z tych miast, które z pewnością warto odwiedzić, jest Tulum. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dlaczego znane biura podróży tak chętnie organizują wycieczki na jego teren?

Współczesne Tulum to malownicze miasto, na terenie którego najważniejsza rolę odgrywa turystyka. Większość z nas kojarzy jednak ten ośrodek z Majami oraz budowlami, które przypominają nam o ich kulturze. By móc nacieszyć się ich widokiem, należy wybrać się na spacer po strefie archeologicznej. Wycieczki po tej części miasta będą wspaniałą podróżą w czasie oraz przygodą, która na długo pozostanie w pamięci. Co można tutaj zobaczyć? Tulum jest jednak miastem o długiej historii, a najstarsze obiekty na jego terenie mogą się pochwalić historią sięgającą V wieku. Większość zabytków, z jakimi można się spotkać w trakcie zwiedzania strefy archeologicznej, pochodzi jednak z lat 1200-1500, a więc z okresu, kiedy kultura Majów reprezentowała bardzo wysoki poziom. Jakie obiekty do dziś wzbudzają zachwyt wśród zwiedzających?

W czasie wycieczki po strefie archeologicznej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na tak piękną budowlę, jaką jest tutejszy Zamek. Wzniesiony na skraju wapiennej skały, zadziwia zarówno swą lokalizacją, jak i rozmiarami. Piękne ornamenty, kolumny w kształcie węży oraz ciekawe przedstawienia Boga Zstępującego – oto czynniki, dzięki którym budowla ta może oczarować każdego turystę. Innym obiektem, obok którego nie można przejść obojętnie, jest Świątynia Boga Wiatru. Wzniesiona na najwyższym wzgórzu Tulum, zachwyca swym prostokątnym kształtem oraz ciekawym wnętrzem. Wciąż można tu ujrzeć pozostałości ołtarza oraz kamiennych rzeźb, które dostarczają nam wielu cennych informacji na temat Majów i ich wierzeń. Tulum to również tak cenny zabytek, jakim jest Świątynia Zstępującego Boga. Przedstawiony tu bóg-człowiek zstępujący z nieba to najprawdopodobniej Ab Muzen Caba – bóg pszczół. Nie brak tu również innych przedstawień, przy czym bardzo popularne są przedstawienia węży oraz ciał niebieskich. Inna atrakcja, z której Tulum jest bardzo dumne, to Świątynia Malowideł. Jej główną ozdobą są, jak sama nazwa wskazuje, malowidła, na których przedstawiono m. in. Boga Zstępującego. Obok świątyń w strefie archeologicznej pojawiają się i takie obiekty, jak domy mieszkalne oraz budynki, które najprawdopodobniej spełniały funkcję administracyjną. Całość zachwyca, dzięki czemu spacer po Tulum i tutejszej strefie archeologicznej staje się przygodą życia dla wielu turystów odwiedzających Meksyk w poszukiwaniu mocnych wrażeń.

Dodaj komentarz